Fethiye Mavi Yolculuk Örnek Rotamız


Fethiye – Ölüdeniz – Göcek – Fethiye Mavi Yolculuk- 7 gün -


İlk kez mavi yolculuk yapan ve çocuklu aileler için ideal bir programdır. Kısa seyirler sayesinde uzun yüzme molalarına zaman kalmaktadır.

 

  1. Gün saat 14.00 sonrasında Fethiye Limanında bulunan teknemize giriş yapılır. Liman başkanlığı çıkış işlemleri sonrasında ilk mola yerimiz olan Boncuklu Koyuna demir atılır. Yol yorgunluğunu kısa bir yüzme molası ile attıktan sonra akşam yemeği ve geceleme yapacağımız Turunç Pınarı Koyuna demir atılır. Burada meşhur balıkçı Osman ın Restoranı bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeklerini burada yemeği tercih edebilirler.
  2. Gün kahvaltı sonrasında teknemiz demir alır ve Kelebekler Vadisine doğru seyir başlar. Hava ve deniz durumu genellikle burada demirlemek için uygun değildir. Kısa bir yüzme molası veya denizin sakin olması durumunda öğle yemeği burada verilir. Daha sonra teknemiz dünyaca ünlü Belcekız plajını bordasına alarak ilerler ve Gemiler Adasına demirler. Akşam yemeği ve geceleme buradadır.

  3. Gün sabah kahvaltısı öncesinde erken saatlerde teknemiz demir alır kahvaltı için Ağ Limanına yanaşır. Yüzme molası sonrasında öğle yemeği için kısa bir seyirle Binlik Koyuna demir atılır. Yüzme molasının ardında teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Batık Hamama geçer.
  4. Gün demir sabah kahvaltısı sonrasında demir alan teknemiz Bedri Rahmi Koyuna ulaşır. Yüzme molasını da burada verdikten sonra akşam yemeği ve geceleme için– Göbün Koyuna geçilir. Burada kıyıya çıkıp balık restoranında yemek yiyebilirsiniz.
  5. Gün kahvaltı sonrasında teknemiz hareket eder ve kısa bir seyirle Tersane adasına demirler. Öğle yemeği ve yüzme molası burada verilir.Daha sonra teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Domuz adasına demirler.

  6. Gün kahvaltı sonrasında demir alan teknemiz Göcek Koylarının adeta sembolü haline gelen Yassıcalar Adasına demirler. Dileyen misafirlerimiz adada yürüyebilir ve yörük çadırında gözleme yiyip soğuk ayranlarını yudumlayabilirler. Daha sonra demir alan teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Göcek Adasına demir atar.
  7. Gün sabah kahvaltısı sonrasında demir alan teknemiz öğlen yemeği ve yüzme molası vereceği Katrancı Adasına doğru seyre başlar. Ardından son konaklama yeri olan Kızıl Adaya hareket edilir. Son akşam Fethiye çarşını gezmek ve gece boyu eğlenmek isterseniz teknemizi Samanlık veya Boncuklu koyuna demirleyip kara yolu ile ulaşım sağlayabiliriz. Akşam yemeği ve geceleme buralarda olacaktır.
  8. Gün sabah kahvaltısının ardından teknemiz saat 10.00 da Fethiye Limanına demirler.

Not : Kiraladığınız teknenin çıkış dönüş limanı dahilinde rotanızı kendinize göre değiştirebilirsiniz.
Fethiye Mavi Yolculuk Turu Örnek Rotamız, kaptanımız ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir, Mavi yolculuk için bu rotalara ek olarak Marmaris Gocek Kekova Göcek Marmaris Datça Bodrum Yunan Adaları bölgelerini de seçebilirsiniz.