Mavi Tur

Denizden kopamayanlar, tatillerini bir teknede ve birbirinden güzel koylarda geçirmek isteyenler için mavi tur organizasyonu sunuyoruz. Birbirinden eşsiz güzellikte olan Ege ve Akdeniz sahillerini gezerek, unutulmaz anılar yaşamanızı sağlıyoruz. Her bütçeye uygun alternatif çözümlerimizle hayal ettiğiniz tatili bulabilirsiniz.
Mavi Tur Mavi Turla sadece bir yere sabitlenmiyorsunuz. Muhteşem deniz havası, eşsiz koylar, tekne turu sayesinde eğlenceli ve terapi etkisi gösteren bir tatil yaşıyorsunuz. Tatil paketinize bağlı olarak Bodrum, Fethiye, Marmaris, Datça, Göcek, Antalya arasında harika bir tur yapıyorsunuz. İsterseniz haftalık tekne kiralama ya da kabin kiralama ile mavi tur deneyimini yaşıyorsunuz.

Mavi Tur Nedir?


Mavi Tur, Halikarnas Balıkçısı, Azra Erhat ve Selahaddin Eyüboğlu gibi edebiyatçıların Türk turizm literatüne kazandırdıkları bir terimdir. Bu edebiyatçılarımız Ege ve Akdeniz kıyılarında hem keşif hem de huzur için yaptıkları tekne gezileri, diğer insanlara ilham kaynağı olmuş. Önceleri sadece tekne sahipleri tarafından yapılan "Mavi Yolculuk”, daha sonra alternatif tatil konsepti olarak sunulmaya başlamış.

Misafirlere kiralık teknelerle 4 - 15 günlük bir süreçte Ege-Akdeniz sahil şeridinde belirli bir rota izlenerek yapılan sakin, huzurlu ve doğa ile iç içe dinlence tatili mavi tur olarak adlandırılıyor.

Mavi Tur, misafirlere Ege ve Akdeniz’in enfes koylarında; el değmemiş bakir güzellikleri değerlendirme ve antik yerlerini inceleme deneyimi sunuyor. Antalya, Marmaris, Kekova, Kaş, Kalkan, Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum sahil rotalarının yer aldığı mavi yolculuk turlarının yanı sıra bir de Yunan Adaları’nda keyifli vakit geçirme ayrıcalıkları sunuluyor.

Mavi Tur Paketlerimiz


Mavi tur paketlerimiz 3 gece 4 günden başlıyor, 7 gece 8 gün arasında değişiyor. Bu paketler içinde ister tekne kiralayabilir isterseniz teknede bir kabin kiralayarak da mavi yolculuğa çıkabilirsiniz.

Tur programlarımız mini, ekonomik, lüks teknelerle, klimalı teknelerle mavi yolculuk turlarıyla birlikte Yunan Adaları kabin kiralama, dalış turlu kabin kiralama mavi tur program seçeneklerimiz bulunuyor.

Kendi bünyemizdeki teknelerle veya sözleşmeli teknelerimizle, ailenizle, arkadaşlarınızla tekne kiralayabileceğiniz gibi kabin kiralama şeklinde de mavi yolculuk hizmeti alabiliyorsunuz.

Mavi Tur Güzergahlarımız

Mavi Tur FotoğrafMavi tur başlangıç noktalarımız genellikle; Marmaris Mavi Tur, Fethiye, Olympos, Bodrum’dur. Yunan Adaları turumuz ise Rodos’tan başlıyor. Tercih ettiğiniz tur programına göre hareket noktamız değişebiliyor.

Başlangıç noktasını Bodrum olarak kabul edersek; Bodrum Limanı, Orak Adası, Çökertme Adası, Yedi Adalar, İngiliz Limanı, Sedir Adası, Löngöz Koyu, Tuzla Koyu, Kargılı Koyu, Alakışla Bükü, Marmaris Limanı, İçmeler, Ekincik Körfezi, Dalyan Tersane Adası, Sarıgerme, Göcek, Kızılada, Fethiye güzergahı takip ediliyor.

Yunan Adalarına doğru bir Mavi Yolculuk istiyorsanız; Rodos Limanı, Simi Adası, Nanou Koyu, Panarotmis Koyu, St. George Koyu, Takrogiali Koyu, Tilos Adası, Chalki Adası, Athony Quinn Koyu güzergahı sunuyoruz.

Yunan Adaları turumuza isterseniz Bodrum, Marmaris, Fethiye başlangıç noktalarından da katılabilirsiniz.

Mavi Tur Neleri Kapsıyor?


Mavi yolculuk turumuz hareket noktasından başlayıp, tekrar başlangıç noktasında bitiyor. Program süresine göre, yukarda sıraladığımız koy, ada ve limanlarda demirliyoruz. Tur programımız tam pansiyon şeklindedir. Sabah, öğle ve akşam yemekleri ikramlar ücrete dâhildir. Alkollü içecek ve ekstra istekler dışında içme sularımız ücretsizdir. Teknede kullanma suyu, mazot, güverte ekipmanları liman bağlama ve çıkış masrafları, yat sigortası ücrete dahildir. Bu özellikler mini mavi tur programını kapsıyor. Klimalı ve lüks teknelerle tur programınıza ek olarak;
- Tur boyunca alkolsüz içecekler,
- Günlük 4 - 6 saat klima kullanımı,
- Liman, gemi acente, palamar, yat sigortası işlemleri,
- Servis hizmeti,
- Kullanma suyu,
- Yakıt giderleri.
- Yatak takımları ve banyo havluları,
- Maske, palet, şnorkel, olta takımları gibi teknede bulunan takımların kullanımı ücrete dahildir.

Uzman gemi ekibimiz, sizin rahatınız ve konforunuz için bütün işlemleri hallederken siz de bakir koyların, eşsiz güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Mavi Yolculuk Özellikleri


Denize açılmak, koylarda demirlemek, limanları gezmek, yeni güzellikleri keşfetmek birçok insanın hayalidir. Günümüze kadar bunu sadece teknesi olanlar gerçekleştirebiliyordu. Teknesi ve denizcilik bilgisi olmayanlar için bu hayalden öteye geçemiyordu.

Ece Yachting olarak, sizlerin bu hayalinizi gerçekleştiriyoruz. Tekneniz, gemicilik ve denizcilik bilginiz olmadan, Ege ve Akdeniz sahilini keşfedebilirsiniz. Bunun için mavi tur programımızdan kendinize uyan bir paket seçebilirsiniz.

İçmeler, Kekova, Göcek, Sarıgerme, Ölüdeniz, Kaş, Kalkan, Gökkaya, Fethiye koylarını keşfedebilirsiniz. Yeşil ile mavinin muhteşem ambiyans oluşturduğu koylarda, huzur ve sakinliği bulabilirsiniz. Pırıl pırıl sularda yüzmenin keyfini çıkarabilir, tarihi kalıntıları yeniden keşfetmenin gururunu yaşarsınız.

Siz ve denizin ve doğanın tadını çıkarırken mürettebat sizin için her türlü ulaşımı ve konforu sağlıyor. Böylece ulaşım, yeme-içme, liman işlemleri, sigorta, temizlik gibi işlemlerle uğraşmıyorsunuz. Birçok tatilcinin yaşadığı tatil dönüşü yorgunluğu yaşamıyorsunuz. Sadece tatile ve huzura odaklandığınız için yenilenmiş bir şekilde evinize geri dönüyorsunuz.

Mavi Yolculuk İçin Erken Rezervasyonu Kaçırmayın

Mavi Tur HuzurMavi Yolculuk, günümüze kadar özel ve ayrıcalıklı bir tatil anlayışı iken, firmamız sayesinde standart bir tatile dönüştü. Birçok tatil planlayan kişiler, tur programlarımız sayesinde hayallerini kavuşuyorlar. Bununla birlikte, alternatif tatilin en gözdelerinden olan Mavi Yolculuk için erken rezervasyon yaptırmanız önemlidir.

İnsan popülasyonunun artması, yoğun ve stres dolu trafik, bunun getirdiği yılgınlık insanları, sessiz ve huzur dolu tatile yönlendiriyor. Bu kaçışın da en önemli ve ilk adresi de Mavi Yolculuktur. Bu nedenle insanlar aylar öncesinden rezervasyonlarını yaptırıyorlar. Tatil planınızı son günlere bıraktığınızda istediğiniz programı seçemeyebiliyorsunuz.

Mavi Yolculuğunun en önemli etkeni teknelerdir. Gulet teknelerimiz birbirenden emsalsiz ve eşsiz özellikte olsa da, her talebi karşılayamıyoruz. Tekne seçiminde hassas davranan ve ne istediğini bilen misafirlerimiz, aylar öncesinden tekneleri belirleyerek kiralıyorlar. Bu nedenle istemediğiniz özellikte ve ölçüde bir programa razı olmak zorunda kalabilirsiniz.

İstediğiniz tekne ve personelle tura katılmak istiyorsanız siz de erken davranıp rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Tekne Kiralama Nasıl Yapılır


Mavi tur da erken rezervasyonun önemi:

Günümüzde tatil kavramı özellikle yoğun şehir ve iş hayatından kaçış olarak algılanmaktadır. Bu çerçevede birçok deneyimli misafirimiz tüm organizasyonlarını aylar öncesinden yapmakta ve kendi zevklerine, bütçelerine uygun alternatiflerde karar kılmaktadırlar.


Bir önemli nokta da deniz üzerinde özellikle gulet teknelerimizdeki çeşitliliktir ki bu her tekneyi kendi başına emsalsiz kılar. Bu nedenle tekne seçiminde hassas davranan misafirlerimize tavsiyemiz belirledikleri teknelerini en kısa sürede rezerve etmeleridir. Bu sayede diledikleri tekne ve personeli ile keyif dolu bir mavi yolculuk tatili yapabilirler.


Ayrıca firmamızdan yapacağınız tüm kiralamalarda acente hizmetlerimizden, doğru yönlendirmelerimizden ve tecrübelerimizden faydalanmanız menfaatinize olacaktır.

Mavi Tur da erken rezervasyon fırsatları için tıklayınız


Mavi Turu kısaca bu 4 başlıkta toplayabiliriz:
Gulet Kiralama ile Mavi TurMotor Yat Kiralama ile Mavi TurYelkenli Tekneler ile Mavi TurKabin Kiralama ile Mavi TurEce Yatçılık olarak bizler bu konuda sizlere Bodrum da mavi tur dan Fethiye mavi tur'a kadar tüm Ege ve Akdeniz sahillerinde profesyonelce hizmet vermekteyiz.

Firmamız bünyesindeki yatlar, özel anlaşmalı olduğumuz yatlar ve konusundaki uzman kadrosuyla Ece Yatçılık sizler mavi tur tutkunlarının güvenerek başvurabileceği bir adrestir.


Bizler sizin göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene layık olabilmek için sürekli çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

Dilerseniz bu link ile Mavi Tur Ropörtajı okuyabilirsiniz

Unutmayın tatile mavi yakışır.

 

  • Mavi Tur Gezisi