Adım Adım Tekne Kiralamak ve Mavi Yolculuk


Mavi yolculuk turlarımız Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgesinde pek çok alternatifimiz ve sayısız koylarımızla sizlere büyülü bir dünyanın kapısını aralayacaktır. Kabin kiralama turlarımızda bizlerin belirleyeceği rotalar uygulanırken özel tekne kiralamalarda sizlerin istekleri doğrultusunda özgürce seyahat edersiniz.

İyi bir mavi yolculuk planlaması yapabilmek için aşağıdaki hususlara dikkat edilmeli ve bu konulardaki tecrübelerimizden faydalanmalısınız.


Tarih seçimi

Öncelikle iyi bir mavi yolculuk organizasyonu doğru tarih seçimi ile başlar, zira teknelerimiz çoğunlukla Cumartesi çıkış ve Cumartesi dönüş şeklinde belirli bir program çerçevesinde hareket ettikleri için önceden planlanması gerekmektedir. Grubunuz ile tatil planınızı yaparken bunu dikkate almanızı rica ediyoruz.

Mevsim olarak ise Ege ve Akdeniz sahilleri Nisan ayından başlayarak Ekim ayı sonuna kadar mavi yolculuk yapmaya elverişlidir.

Rota seçimi

Mavi yolculuk sizlere, bir deniz tatilinin yanısıra kısa yürüyüşler, kara turları, tarih, kültür, yabancı ülkeleri tanıma fırsatları da sunmaktadır. Bu nedenledir ki rotanızı belirlerken günlük ortalama maksimum dört saatlik seyir süremizde gözönüne alınarak, çıkış limanınız ve gitmek istediğiniz yerler önce bizlerle daha sonra kaptanınızla en ince ayrıntılarına kadar programlanır.


Tatil Bütçesi

Bir diğer konumuz ise mavi yolculuğunuz için ayıracağınız bütçedir. Tüm teknelerimiz temiz, bakımlı, eksiksiz ve üzerinde uygun personelle hazır sizleri beklemekte ve çeşitli boylarda, çeşitli sayılarda kamaralara sahip olup sahip oldukları donanımlarla da farklılık arzetmektedirler. Misafirlerimizin sayısı da kiralayacağımız teknenin fiyatı ile doğrudan alakalıdır. Sizlere ekonomik mütevazi bir mavi yolculuktan lüks ve hatta süper lüks teknelerle yapılacak mavi yolculuklara kadar çeşitli alternatifler konusunda deneyimli çalışma arkadaşlarımızca planlanacak ve beklentilerinizin üzerinde düşlerinizi süsleyecek seçenekler sunulacaktır.

Tekne seçimi

Tekne seçiminde kişi sayımız, tarihimiz, rotamız, bütçemiz belli olduktan sonra sıra sizler için tavsiye edeceğimiz tekneler arasından en uygununu bulmaya gelecektir. Bunu yaparken bizler yakından tanıdığımız ve tatilinizi beraber geçireceğiniz gemi adamları ve personelleri arasından en iyilerini seçmenizde yardımcı olacağız burada bizlere güvenmeniz ve tecrübelerimizden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.


Teknede Yeme İçme

Bir diğer konu ise teknede yemekler ve içecekler konusudur. Bunlar teknemizdeki uygun soğutucularda muhafaza edilir ve tur süresince tazeliğinden hiç bir şey kaybetmeksizin sizler için en güzel yemekler hazırlanır en güzel içecekler servis edilir.

Genelde tur alışveri ilk gün tekne tura çıkmadan limanda yapılır. Fakat sizler bu sıkıcı işler ile uğraşmak istemiyor ve ilk günden kusursuz planlanmış bir yolculuğa adımlarınızı atmak istiyor iseniz özen ile hazırlanmış standart, lüks, ya da süper lüks mönülerimizden birini seçebilir ve bunlar için kişi başı bir ücret ödersiniz ve tüm alışverişler Ece Yachting tarafından yapılır. Yemek programları oluşturulur iken kişisel tercihlerinizi de bizlerle paylaşmalı ve bizleri yönlendirmelisinizdir.

Ulaşım

Teknelerimizin bulunduğu limanlara ulaşım karadan ya da en yakın havaalanına uçak ile yapılır. Havaalanlarından limanlara ulaşım ise servisler veya kişi sayısına göre bizlerin organize edeceği lüks transfer araçlar ile yapılır. Dönüşlerde yine aynı yol takip edilir. Tur tarihimiz belli olduktan sonra bu organizasyonların da yapılması ve ulaşımda bir soru ile karşı karşıya kalınmaması dikkat edilmesi gereken hususlardandır.


Rezervasyon ve Ödeme

Kusursuz bir mavi yolculuk için her şey planlandı. Artık bizleri mavi dünyalara taşıyacak teknemizin kesin rezervasyonu yapılmalı. Bunun için tur bedeli üzerinden en az % 50 ve daha fazlası olmak üzere kararlaştıracağımız banka aracılığı ile para transfer işlemi yapılır. Tekne kira sözleşmemiz faks ya da e-mail yolu ile sizlere ulaştırılır. Kalan tutar ise tur başlangıcından önce teknede sözleşme şartlarına uygun olarak alınır.


Teknede yaşam

İlk gün personelimiz sizleri güler yüzlü bir şekilde karşılar ve teknemize yerleştirir. Burada tatilinizi geçireceğiniz tekne personeliyle hoşgeldin kokteyli eşliğinde tanıştırılırsınız. Kaptanınız teknemiz ve turumuz hakkında bilinmesi gereken tüm detayları sizler ile paylaşır ve mavi düşlere doğru yolculuk başlar.

En son demirlediğimiz koy ya da liman gecelemeyi de yapacağımız yer olur. Sabah uyandığımızda kendimizi kimi zaman denizde kimi zaman ise güzel bir kahvaltı sofrasının başında buluruz. Ardından deniz dalgalanmadan bir sonraki koya hareket etmek üzere demir alınır. Gemicilerin koşuşturması her zaman bir sonrası içindir denizde. Öğlen yemeği ve servisi için en uygun koy seçilirken sizlerde güneşin tadını çıkarır romanınızın sayfalarında kaybolursunuz… Dileyen misafirlerimiz de tekneden balık avlayarak veya tüpsüz dalışlarla denizin derinliklerinde kaybolarak zamanlarını geçirirler.

Yemek sonrası kısa şekerlemeler, yüzme molaları, teknedeki kano ile gezintiler ya da yapılacak motorlu su sporları gününüzü süsleyen detaylar olacaktır.

Bazı koylarda ve limanlarda kısa gezintiler yapma şansını yakalarken organize edeceğimiz doğa, kültür turlarına da katılabilirsiniz.

Ardından gün batımı, bir kadeh içki ve akşam yemeği sonrası yapılan hoş sohbetlerle düşlerinizi süsleyen bir gün daha sonlanmış olacaktır.

Detaylı kiralama koşulları için lütfen temasa geçiniz