Marmaris Mavi Tur

Stresli iş hayatı, rutin bir yaşamdan kurtulmanız için en alternatif yol güzel bir tatilden geçer. Sadece dinlendiğiniz ya da sadece gezdiğiniz bir tatil, tam anlamıyla tatil olmaz hiçbir zaman. Dinlenebileceğiniz, gezebileceğiniz, denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bir tatil hem bedeninize hem de ruhunuza şifa olacaktır. Gittiğiniz yerin tarihi yerleri, bölgeye özel aktiviteleri gerçekleştirmeniz tatilden aldığınız keyfi daha da arttıracaktır. Peki, böyle bir tatil nasıl yapılır?

Marmaris Mavi Tur Tekne

Bu kadar güzel etkinliğin bir arada olduğu bir tatil ayarlamak mümkün mü? Tabi ki mümkündür. Üstelik denizle kucak kucağa olacağınız; her daim nefis, tertemiz bir havayı soluyabileceğiniz bir tatil. Hepsini ve daha fazlasını Marmaris Mavi Tur ile yaşamanız mümkün.

 

Doğal Cennet Marmaris’de Mavi Tur

Marmaris Muğla iline bağlı, ülkemizin güneybatısında bulunan doğal bir liman kentidir. Sayısız koyları, antik şehirleri, yeşili ve maviyi bir arada bulacağınız doğası, tarihi ve turistik yerleri ile cenneti aratmamaktadır.

Doğal bir liman olması ve 800 tekne kapasiteli marinası ile Marmaris Mavi Tur için en ideal yerdir. Bir tatil hayal edin; enfes bir maviliğin içinde, yeşilin mis kokusu eşliğinde gerçekleştirdiğiniz aktiviteler, huzur ve rahatlık. Hayalinizin gerçekleşmesi için yurt dışına çıkmanıza da gerek kalmıyor. Harika değil mi?

 

Marmaris Mavi Turda Sizi Neler Bekliyor?

Türkiye’nin cennet mekânı Marmaris’te Turkuaz kıyıları keşfedebileceğiniz mavi turda aradığınızdan fazlası sizi bekliyor. Karadan ulaşımın zor hatta imkânsız olduğu plajlar, koylar, hayran kalacağınız manzaralar ile iç içe olacaksınız.

Ekincik ve Dalyan Deltası’ndan koyları ve adaları ile bir cennet olan Fethiye Körfezi’ne ya da Bozburun üzerinden muhteşem doğasına tanık olacağınız Datça Körfezi’ne yapılan mavi tur etkinlikleri ile güzergâh seçiminizi yapabilirsiniz.

Eşsiz güzellikteki koylarda demirleyip denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Gün doğumunu ve gün batımını muhteşem bir doğa ile izleyip; ay ışığında yakamozlar eşliğinde sevdiklerinizle harika vakitler geçirebilirsiniz. Tertemiz sularda yüzerken denizin derinliklerini keşfedebilir; çeşitli su sporlarını yapabilirsiniz. Dinlenmek istediğiniz anlar için ise huzur eşliğinde bir ortam sunuyor Marmaris Mavi Tur.

 

Görebileceğiniz Yerler Ve Yapılacak Aktiviteler

Marmaris Mavi Tur Aktiviteler Tekne Kiralama

Türkiye’nin cennet parçası Marmaris’te mavi turlara katılarak birçok yeri görme ve keyfini çıkarma şansı bulacaksınız. Arap Adası’nı ziyaret edip ardından Bozukkale’de yüzme keyfini yaşayacaksınız. Knidos Antik Şehri turuna katılabileceğiniz Datça; Hisarönü Körfezi yakınındaki Aktur ve Bencik Koyu; Dirsek Bükü, Kadırga, Kumlukbük, Cennet Adası ziyaret edeceğiniz diğer yerler arasında. Hisarönü Körfezi’nin derinliklerindeki Selimiye ve Orhaniye koylarında demirlerken isterseniz Cip ile safari turuna katılabilirsiniz. Ülkemizde ahşap tekne yapılan sayılı yerlerden olan Bozburun’da ya da yakın bir koyda gecenin büyüsüne kapılabilirsiniz.

Marmaris ve civarı deyince ilk akla gelen yerleri de es geçmeyen Marmaris Mavi Tur ile görebileceğiniz yerler buralarla sınırlı değil. Kelebek Vadisi, Ölüdeniz, Fethiye, Göcek Körfezi de güzergâh seçiminize göre listenize eklenecek yerler arasında.

Üstelik tatil sürenizi biraz daha uzun tutarak mavi tur yolculuğunuzu Ege’nin İncisi Bodrum’a kadar uzatabilirsiniz. Bu tur ile Datça, Sedir Adası ve Gökova üzerinden Bodrum’a ulaşacaksınız. Eşsiz güzelliklerle dolu bu güzergahta yolculuk yaparken doğanın armağanı eşsiz güzellikteki koylarda denizin, güneşin ve huzurun tadını doyasıya çıkaracaksınız.

Muz, jet ski, deniz paraşütü gibi aktivitelerin olmadığı bir tatili düşünemeyenler için de harika bir fırsat olacak Marmaris Mavi Tur. Demir atılan sahillerde yaz eğlenceleri aktiviteleri gerçekleştirilen yerlerde vazgeçemediğiniz bu aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bir tatilden beklediğiniz her şeyin tek bir yerde toplandığı mavi turun keyfini eşsiz doğası ile Marmaris’te yaşamaktan kesinlikler pişman olmayacaksınız. Hatta tatiliniz sona erdiğinde bu cennet parçasının her köşesine âşık olarak evinize döneceksiniz.

Tüm dünyayı kendine hayran bırakan Marmaris; ege kıyısında yeşilin ve mavinin tadını çıkarabileceğiniz tatil beldesidir. bu nedenle turist ve ülkemizin deniz tutkunları marmaris bölgesinde mavi turu tercih etmektedirler. Kendine özgü doğal güzellikleri, eğlence hayatı ile bilinir. Sadece bu kadarla kalmayıp keşfedilmemiş koyları, sadece tekneyle ulaşılan arkeolojik kalıntıları, kıyılardaki taşları, denizin içinden boy vermiş mis kokulu çamlarıyla kendini size hayran bıraktırır. Bu tatil beldesin de gezilecek o kadar çok yer vardır ki..Bunlardan bazıları;
Marmaris Kalesi, Taşhan ve Kemerli Köprü, Physkos, Loryma (Bozukkale), Amos, Cedrae, Hydas, Erine, Castabus (Pazarlık), Saranda (Söğüt), Bybassios, Euthenna (Altınsivrisi), Sarıana Türbesi, İbrahim Ağa Cami, Cennet Adası, Fosforlu Mağara, İçmeler, Turunç, Kumlubük, Çiftlik, Günnücek, Yalancı Boğaz, Turgut (Şelale), Bozburun, Marmaris Müzesidir. Bölgenin doğal güzelliği yanında tarihi Karya ve sayısız antik şehirler cezp etmektedir. Marmaris'e yaptığınız ziyareti birçok seçenekleri bulunan çevre gezileriyle tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Kano turları, at gezintisi, doğa yürüyüşleri, köy gezileri, cip safari ve Efes, Pamukkale, Dalyan ve Kaunos gibi bölgeleri ziyaretler şeklinde geniş bir yelpaze sunulmuştur.

Marmaris mavi tur için en ideal yerlerden biridir, bir tarafında Fethiyeden mavi tura katılmış tekneler bir tarafında da Bodrum tarafından mavi tura katılmış teknelerin buluşma noktasıdır Marmaris

En keyif alınacak etkinlik ise tabiki mavi yolculuktur. Günlerce sevdiklerinizle huzur dolu günler geçirip en güzel koylarda demirleyip masmavi denizin, gün batımının, güneşin, ay ışığında keyifli sohbetin tadını,berrak sularda yüzmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.Marmaris'in eşsiz doğasını keşfettikten sonra denizin altındaki büyülü dünyayı da keşfedebilirsiniz. Gördükleriniz sizi kendine hayran bırakacak güzelliktedir. Ayrıca burada çeşitli su sporları yapıp günlerinizi böyle de değerlendirebilirsiniz. Ya da tatil de dinlenmeyi istiyorsanız teknenizin güvertesinde huzur içinde kitabınızı okuyabilir, mavi turda sevdiklerinizle hoş sohbetler yapabilirsiniz.

  • marmaris mavi tur
  • marmaris mavi yolculuk
  • marmaris kabin kiralama
  • marmasiz tekne turu