Olimpos Kekova Özel Tekne Kiralama Örnek Rotalarımız


Fethiye – Kekova – Fethiye Mavi Yolculuk - 7 Gün

 

Genelde diğer rotaları tamamlayan, mavi yolculuk yaparken açık denizde seyir yapmak isteyen misafirlerimiz için tercih edilen rotadır. Mavi yolculukla tarihin bir arada olduğu ender rotalardandır. Olimpos Kekova mavi yolculuk rotası çocuklu aileler için fazla önerilmez.


 

 

  1. Gün saat 14.00 sonrasında limanda hazır bekleyen teknemize geçilir. Tüm katılımcıların çıkış detaylarının Liman Başkanlığı tarafından onaylanmasının ardından teknemiz hareket eder. İlk mola yeri için Boncuklu koyuna demir atılır. Yüzme molasının ardından akşam yemeği ve geceleme için Turunç Koyuna demirlenir. Dileyen misafirlerimiz deniz kenarında yer alan ve karadan ulaşımı olmayan bu küçük koyda yer alan restoranda birbirinden lezzetli ve taze deniz ürünlerinin tadına bakabilirler.
  2. Gün kahvaltı sonrasında teknemiz Kelebekler Vadisine doğru hareket eder. Genelde burada denizi sakin yakalamak çok zordur. Hava ve deniz şartları uygun olması durumunda öğle yemeği ve yüzme molası burada verilir. Aksi taktirde Ölüdeniz in dış kısmında yer alan demirleme alanına teknemiz yanaşır. Daha sonra demir alan teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Gemiler Adasına ulaşır.
  3. Gün erkenden teknemiz hareket eder. Yaklaşık 4-5 saatlik bir seyirle teknemiz Kalkan Limanına veya misafirlerimizin isteğine göre direk Kaş a geçebilirler. Akşam yemeği ve geceleme İç Sığacık koyunda yapılacaktır.
  4. Gün kahvaltı sonrasında demir alan teknemiz Likya harabelerinin bulunduğu Kekova ya ulaşır. Öğle yemeği ve yüzme molası Simena da verilir. Dileyen misafirlerimiz Simena Kalesini gezebilirler. Akşam yemeği ve geceleme Gökkaya dadır. Gökkaya sadece tekne müşterilerinin tercih ettiği Disko bulunan küçük bir koydur. Dilerseniz teknemize ait servis botu ile karaya çıkıp eğlenebilirsiniz.
  5. Gün kahvaltı sonrasında demir alan teknemiz Korsan mağrasında yüzme molası ve öğle yemeği verir. Daha sonra hareket edenteknemiz akşam yemeği ve geceleme için Fırnaz koyuna doğru seyre başlar.
  6. Gün sabah erken saatte seyir başlar uzun bir seyir sonrasında teknemiz Soğuk su diye tabir edilen ve denizin içinden kaynayan tatlı suyun bulunduğu koya demir atar. Daha sonra öğle yemeği ve yüzme molası için Deve Koyu ziyaret edilir. Akşam yemeği ve geceleme Gemiler adasındadır.
  7. Gün kahvaltı sonrasında teknemiz hareket eder ve yaklaşık 1,5 saatlik seyirle Akvaryum koyuna demir atar. Öğle saatlerinde dalış kulüplerinin de tercih ettiği bölgede yer bulmak için biraz şansa ihtiyaç vardır. Koyun dolu olması durumunda teknemiz Turunç Koyuna veya Tarzan Koyuna demirler. Daha sonra teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Kızıl Adaya hareket eder.
  8. Kahvaltının ardından saat 10.00 da teknemiz Fethiye Limanına yanaşır böylelikle bu muhteşem mavi yolculuk sona ermiş olur.

 


 

Not : Kiraladığınız teknenin çıkış dönüş limanı dahilinde rotanızı kendinize göre değiştirebilirsiniz.
Olimpos Kekova Mavi Yolculuk Örnek Rotamız, kaptanımız ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir.