GULET YELKENLİ ve MOTORYAT İMALATI

Ahşap Yat Üretimi

Türkiye de gezi amaçlı gezi yatları üretilmeye başlanması yakın geçmişimizde başlamış ve hızlı bir ivme ile her isteği cevaplayacak ölçü ve kalitede tekneler imal edilmiştir. Bu teknelerin yapılmasında klasik ahşap ustalarının babadan kalma metodları günümüz teknolojisi ile harmanlanarak ortaya son derece mükemmel beş yıldızlı otel konforunu yaşatacak gezi yatları ortaya çıkmıştır.

Tekne imalatında genel olarak ahşap kullanılmakla birlikte metal ve fiber kullanılarak da çeşitli yapıda yatlar imal edilir.

Bizler ahşap tekne imalatında profesyonelleşmiş beyin gücümüzle bir çok tekne inşa etmiş ve en son olarak da filomuza Ece Arina ( 24 m. ) isimli guletimizi ve Ece Junior ( 16 m. ) isimli trawler ı dahil ettik. Bu alanda bir marka olma yolunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Ahşap Tekne İmalatı

Ahşap tekne imalatında çam, meşe, dut, kestane gibi yerli ağaçların yanında tik, maun gibi ithal ağaçlarda kullanılmaktadır. Bu ağaçların fırınlanıp, empernye işleminden geçirilerek yapılması teknelerin ömrü uzatmaktadır. Tekneler isteğe göre çeşitli uluslar arası standartlarda ve belgeli üretilmekte; üretimlerde ise son teknikler kullanılmaktadır.

Mavi yolculuk ve tekne kiralamaya olan ilginin son yıllarda hızla artması bu alandaki üretimleri de oldukça arttırmış ve yapılan birçok tekne iç pazarın yanında uluslar arası pazarda da rahatlıkla alıcı bulmaktadır.

Eğer sizde amacınız ister ticari ister özel olsun ahşap bir tekne yaptırmak istiyorsanız deneyim ve tecrübelerimizden faydalanarak gerek projelendirme gerek uygulama ve gerekse teknenin bittikten sonra vereceğimiz hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Ahşap bir tekne yaptırmak istiyor iseniz ?

Öncelikle amacınıza en uygun tekneyi bizlerinde yardımı ile projelendirmeliyiz. Ardından uygun ağaç seçimi en önemli adım olacaktır. Tekne üretimi büyüklük ve özelliklerine göre 10 aydan 24 aya kadar süren zamanlarda yapılmaktadır.

Üretimde lamine teknikleri uygulanmakta ve her aşama titizlikle tekrar tekrar elden geçirilmektedir. Tekne üretimi başından sonuna kadar belirli kurallarda ve standartlar da yapılmalıdır. Ağaç seçimi, uygulanması, makine motor tesisatları, elektronik devreler, yelken donanımları, mobilya aksamları oldukça zahmetli, bir o kadarda keyifli bir iştir. Aynı zamanda da yüksek maliyetler içerir. Bu nedenle yapılacak yanlışlar, uygulamadaki hatalar geri dönülmesi güç sorunları ve maliyet artışlarını yanında getirir. Bu nedenledir ki tekne imalatı mutlaka ve mutlaka belirli bir deneyimi ve tecrübesi olan firmalara yaptırılmalıdır. Bizler bu konuda kendine güvenen ve en son yaptığı Ece Arina guletiyle kendini ispatlamış alanında her türlü talebe cevap verebilecek kapasitede bir firma olmanın haklı gururunu üzerinde taşımaktayız.

Sizlerde bir gün güzel bir ahşap tekne sahibi olmak ve bunu sıfırdan yaptırmak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka bizlerle görüşmeden karar vermeyin.

En Son Üretimimiz

Ece Arina teknemiz kiralık tekneler filomuzda şuan delüks sınıfta hizmet vermektedir.

Ece Junior isimli delüks sınıfta yer alan Trawler modeli teknemiz ise yapımızdan kısa bir süre sonra satılmıştır.


İmalatı yapılan teknelerimiz;

Teknelerimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Ece Arina   

Ece Junior

Satılık Gulet Tekneler >>>