Türkçe Mavi Tur Sitesi Yacht Charter in Turkey Ece Yachting Russian

GULET YELKENLİ ve MOTORYAT İMALATI

Ahşap Yat Üretimi

Türkiye de gezi amaçlı gezi yatları üretilmeye başlanması yakın geçmişimizde başlamış ve hızlı bir ivme ile her isteği cevaplayacak ölçü ve kalitede tekneler imal edilmiştir. Bu teknelerin yapılmasında klasik ahşap ustalarının babadan kalma metodları günümüz teknolojisi ile harmanlanarak ortaya son derece mükemmel beş yıldızlı otel konforunu yaşatacak gezi yatları ortaya çıkmıştır.

Tekne imalatında genel olarak ahşap kullanılmakla birlikte metal ve fiber kullanılarak da çeşitli dizaynlar da imal edilir.

Bizler ahşap tekne imalatında profesyonelleşmiş beyin gücümüzle bir çok tekne imal etmiş en son da filomuza Ece Arina isimli 24 m boyundaki guletimizi dahil ederek bu alanda bir marka olma yolunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Ahşap Tekne İmalatı

Ahşap tekne imalatında çam, meşe, dut, kestane gibi yerli ağaçların yanında tik, maun gibi ithal ağaçlarda kullanılmakta bu ağaçlar fırınlanıp empernye işleminden geçirilerek yapılan teknelerin ömrü uzatılmaktadır. Tekneler isteğe göre çeşitli uluslar arası standartlarda ve belgeli üretilmekte. Üretimlerde son teknikler kullanılmaktadır.

Mavi yolculuk ve tekne kiralamaya olan ilginin son yıllarda hızla artması bu alandaki üretimleri de oldukça arttırmış ve yapılan birçok tekne iç pazarın yanında uluslar arası pazarda da rahatlıkla alıcı bulmaktadır.

Eğer sizde amacınız ister ticari ister özel olsun ahşap bir teken yaptırmak istiyorsanız deneyim ve tecrübelerimizden faydalanarak gerek projelendirme gerek uygulama ve gerekse teknenin bittikten sonra vereceğimiz hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Ahşap bir tekne yaptırmak istiyor iseniz ?

Öncelikle amacınıza en uygun tekneyi bizlerinde yardımı ile projelendirmeliyiz. Ardından uygun ağaç seçimi en önemli adım olacaktır. Tekne üretimi büyüklük ve özelliklerine göre 10 aydan 24 aya kadar süren zamanlarda yapılmaktadır.

Üretimde lamine teknikleri uygulanmakta ve her aşama titizlikle tekrar tekrar elden geçirilmektedir. Tekne üretimi başından sonuna kadar belirli kurallarda ve standartlar da yapılmalıdır. Ağaç seçimi, uygulanması, makine motor tesisatları, elektronik devreler, yelken donanımları, mobilya aksamları ve diğerler ile oldukça zahmetli, bir o kadarda keyifli bir iştir. Aynı zamanda da yüksek maliyetler içerir bu nedenle yapılacak yanlışlar ve uygulamadaki hatalar geri dönülmesi güç sorunları ve maliyet artışlarını yanında getirir. Bu nedenledir ki tekne imalatı mutlaka ve mutlaka belirli bir deneyimi ve tecrübesi olan firmalara yaptırılmalıdır. Bizler bu konuda kendine güvenen ve en son yaptığı Mr Temohte ve Parlak M guletleriyle kendini ispatlamış alanında her türlü talebe cevap verebilecek kapasitede bir firma olmanın haklı gururunu üzerinde taşımaktayız.

Sizlerde bir gün güzel bir ahşap tekne sahibi olmak ve bunu sıfırdan yaptırmak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka bizlerle görüşmeden karar vermeyim.

En Son Üretimimiz

Ece Arina teknemiz kiralık tekneler filomuzda şuan delüks sınıfta hizmet vermektedir. Teknelerimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. Halen inşası devam eden Trawler modeli teknemiz Ece Junior Mayıs 2015 den itibaren delüks sınıfta siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunulacaktır.

İmalatı yapılan teknelerimiz;

Ece Arina   

Ece Junior

Satılık Gulet Tekneler >>>

Ece Yachting & Sailing COMPANY

+90 252 614 00 14 (pbx) ( 24 saat arayabilirsiniz )
Merkez Ofis Tel : +90 252 614 40 20 | Fax : +90 252 612 74 17 | E-Mail : [email protected] | Mobile : +90 532 461 89 88

Marina Ofis Tel : +90 252 614 74 34 | E-Mail : [email protected] | Mobile : +90 532 704 30 60

Marina Ofis Tel : +90 252 614 72 57 | E-Mail : [email protected]

 

sitemiz en son BUGÜN 17.12.2018 tarihinde güncellenmiştir.
 

TELEFON TALEP FORMU