Bodrum Mavi Yolculuk Örnek Rotası


Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum Mavi Yolculuk Rotamız - 7 gün –

Eşsiz güzelliklere sahip ada ve koyları bünyesinde bulunduran programımızı mavi yolculuk tutkunlarının mutlaka 1 defa denemesini öneririz.


 

 1. Gün saat 14.00 sonrasında Bodrum Limanında bulunan teknemize giriş yapılır. Liman başkanlığı çıkış işlemleri sonrasında teknemiz limandan ayrılır ve ilk mola yeri olan Orak Adasına doğru yol alır. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılır.

 2. Gün sabah kahvaltısı sonrasında demir alan teknemiz öğle yemeği ve yüzme molasını da yakın bir koyda verdikten sonra verdikten sonra akşam yemeği ve geceleme için türküsüyle meşhur, küçük balıkçı köyü olan Çökertmeye doğru seyir yapıyoruz.

 3. Gün sabah kahvaltısı öncesinde Çatı Koyuna gitmek üzere demir alıyoruz. Kahvaltı ve kısa yüzme molasını burada verdikten sonra Yedi adalara gitmek üzere hareket ediyoruz. Öğle yemeği ve uzun yüzme molasını burada veriyoruz. Bu bölgede mercan kayalıklarına dalabilir eşsiz su altı güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Daha sonra teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Uzun Limana hareket ediyor.

 4. Gün yine sabah kahvaltısı öncesinde teknemiz demir alır. Kahvaltıyı ve öncesinde kısa yüzme molası verecek olduğumuz Tuzla koyuna ulaşılır. Kahvaltı sonrasında teknemiz öğlen yemeği ve yüzme molası için Löngöz Koyuna hareket eder. Burada ister yüzebilir isterseniz ise çam ormanları altında yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme İngiliz Limanındadır.

 5. Gün sabah kahvaltısının ardından Cleopatra plajının bulunduğu Sedir Adasına gitmek için demir alınır. Öğle yemeği ve uzun yüzme molası ardından teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt e demirler.

 6. Gün sabah kahvaltısını seyir halinde ağır ağır ilerleyen teknemizde yaptıktan sonra Kargılı Koyuna ulaşıyoruz. Uzun yüzme molası ve öğlen yemeğini burada verdikten sonra akşam yemeği ve geceleme yapacağımız Alakışla Büküne demirliyoruz.

 7. Gün kahvaltı sonrasında teknemiz demir alıyor. Öğlen yemeği ve yüzme molası için Papuç Burnuna hareket ediyoruz. Daha sonra teknemiz akşam yemeği ve geceleme yapacağı Yalıçiftlik koyuna demir atar. Son akşamınızı Bodrum barlar sokağında değerlendirmek istemeniz durumunda akşamüzeri Limana giriş yapıyoruz.
 8. Gün sabah kahvaltısından sonra saat 10.00 da Bodrum Limanında tekneden ayrılış

 


 

Bodrum – Hisarönü Körfezi - Bodrum Mavi Yolculuk Rotamız - 7 Gün –

Bu rotamız Kalıplaşmış mavi yolculuk rotaları arasında yer alır.


 

 1. Gün saat 14.00 sonrasında Bodrum Limanında bulunan teknemize giriş yapılır. Liman başkanlığı çıkış işlemleri sonrasında ilk mola yerimiz olan Palamutbüküne demir atılır. Akşam yemeği ve geceleme buradadır.

 2. Gün sabah kahvaltısının ardından uzun yüzme molası verilir ve ardından akşam yemeği ve gecelemenin yapılacağı İnce Buruna doğru hareket edilir.
 3. Gün kahvaltı sonrasında teknemiz demir alır. Öğle yemeği ve ardında yüzme molası için Aktur ( Çiftlik Koyu ) a demir atılır. Daha sonra teknemiz eşsiz bir mağaranın bulunduğu Bencik Koyuna demir atar. Akşam yemeği ve geceleme buradadır.

 4. Gün sabah kahvaltısının ardından teknemiz hareket eder. Önce Emel Sayın Koyunda yüzme molası ve sonrasında öğle yemeği için Kız Kumu plajının bulunduğu Orhaniye ye ulaşılır. Yüzerek veya teknemize ait bot ile giderek kız kumunda vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra teknemiz akşam yemeği ve geceleme yapacağı Selimiye hareket eder.
 5. Gün sabah kahvaltısının ardından öğlen yemeği ve yüzme molası verilecek olan Dirsek Büküne hareket edilir. Ardından eskilerde ahşap teknelerle süngercilik yapılan şimdi ise Gulet yapımıyla ünlü Bozburun a demir atıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme burada.

 6. Gün sabah kahvaltı sonrasında rotamızı Datça ya çeviriyoruz. Arzu ederseniz bu şirin tatil kasabasını gezebilirsiniz.Öğle yemeği sonrasında teknemiz Knidos Antik kentine gitmek üzere demir alır. Akşam yemeği ve geceleme buradadır.

 7. Gün sabah kahvaltısı öncesinde demir alan teknemiz önce Kara Adaya ve sonra öğle yemeğini vereceği Poyraz limanına demirler. Yüzme molası ardından akşam yemeği ve geceleme için Meteor koyuna demir atılır. Geceleme burada veya Bodrum barlar sokağında zaman geçirmek isterseniz Bodrum Limanında olacaktır.
 8. Gün sabah kahvaltısı sonrasında saat 10.00 da tekneden ayrılış.

Not : Kiraladığınız teknenin çıkış dönüş limanı dahilinde rotanızı kendinize göre değiştirebilirsiniz.
Bodrum Mavi Yolculuk Örnek Rotamız, kaptanımız ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir.