Fethiye Mavi Tur

Yaz turizminin gözde merkezlerinden olan Fethiye, aynı zamanda Mavi Tur organizasyonlarının da ilgi odağıdır. Fethiye; sahilleriyle, koylarıyla, doğa ve tarihi güzellikleriyle yaz turizminin göz bebeğidir. Ege Bölgesinde Muğla’ya bağlı olan bu sahil ilçemiz, yerli ve yabancı misafirlere unutulmaz tatil anıları yaşatıyor.
Fethiye Mavi Tur
Fethiye’den başlayarak, Ege ve Akdeniz sahillerini Fethiye mavi tur organizasyonumuzla gezebilirsiniz. İster yat ister kabin kiralayarak Mavi Tur hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden eşsiz ve bakir koylarda yüzebilir, dalabilir ve eğlenceli aktiviteler yapabilirsiniz.

Fethiye Mavi Tur Seçeneklerimiz

Her bütçeye, ihtiyaca ve zevke hitap edecek yüzlerce tekne ve yat seçeneğimiz bulunuyor. İki kişilik aile ve gruplardan 20 kişilik gruplara kadar misafir ağırlayabilecek kapasitede tekne ve yatlarımız bulunuyor.

Yat Çeşitlerimiz; Yatlarımız ve teknelerimiz gezi amaçlıdır. Teknelerimiz zamanında balıkçılık için üretilseler de çeşitli rotasyonlardan geçerek deniz turizmine kazandırılmışlardır. Yatlarımız klasik ahşap ve özel yat olarak ana kategoriye ayrılıyorlar.

Klasik ahşap yatlarımız guletlerden oluşuyor. Özel yatlarımız da; motoryat, Trawler, modern yatlar, yelkenli tekneler olarak çeşitlere ayrılıyorlar.

Mavi Tur Paketlerimiz; kişilerin istek, ihtiyaç ve bütçelerine göre Fethiye mavi tur programlarımız mini, ekonomik, standart, lüks ve delüks şeklinde farklılıklar gösteriyor. Genellikle programlarımızı 3 gece 4 gün ve 7 gece 8 gün olarak gerçekleştiriyoruz. İsteğe göre yakın lokasyonlar için günübirlik kiralayabileceğiniz yatlarımız da bulunuyor.

Fethiye Mavi Tur İçin Yat Kiralama; Günübirlik, mini veya uzun dönemli yat kiraladığınızda isteğinize göre mürettebat istihdam ediyoruz. Bavaria27 teknemizi günübirlik olarak Fethiye noktamızdan kiralayabilirsiniz. Yeterli tecrübe ve belgeleriniz varsa, mürettebatsız olarak size teslim ediyoruz.

Diğer tekne ve yatlarımızda ihtiyaç ve isteklerinize bağlı olarak kaptan, aşçı, gemici ve hostesten oluşan mürettebat sağlıyoruz. Mürettebat her türlü ulaşım, liman-marina-gümrük işlemleri, yeme-içme, temizlik gibi işleri hallederken siz de huzurlu ve ayrıcalıklı tatilin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Fethiye Mavi Tur İçin Kabin Kiralama; Mavi Tur hayallerinizi gerçekleştirmek için mutlaka bir teknenizin olması veya kiralamanız gerekmiyor. Her türlü bütçeye uygun Fethiye mavi tur kabin kiralama hizmetimizle bu hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Genellikle klasik ahşap gulet teknelerimizden kabin kiralayarak Mavi Yolculuğa doğru yelken açabilirsiniz. 2-3 veya 4 kişilik kabinlerde konforunuzdan ödün vermeden, muhteşem koyların, su altı tarihi eserlerinin keşfini yapabilirsiniz.

Fethiye Mavi Tur Rotalarımız

Fethiye Mavi Tur Rotaları

Yat veya kabin kiralayarak Fethiye mavi tur programına katılabiliyorsunuz. Özel yat kiraladığınızda kendi rotanızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Fakat kabin kiraladığınızda firmamızın dolayısıyla da kaptanın takip ettiği rotayı izliyorsunuz. Fethiye’de en çok takip edilen rotalar; Göcek, Gökova, Kekova, Köyceğiz, Marmaris, Patara olmaktadır.

En çok takip edilen ve ziyaret edilen güzergah ise; Samanlık, Tarzan, Turunç, Akvaryum, Sarıyarlar, Kızıl Ada, Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemiler Adasıdır.

Fethiye’den Yunan Adalarına da Mavi Yolculuk yapabilirsiniz. Rodos, Simli, Tilos gibi adaları ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye’den Akdeniz sahillerine doğru bir Mavi Yolculuk yapacaksanız; Ölüdeniz, Yeşilköy, Kalkan, Kaş, Üçağız, Kekova, Gökkaya, Demre ve Finike en ideal güzergâhlardır.

Kıyılarda ve koylarda yüzebilir, tüplü/tüpsüz dalışlar, water ski gibi sualtı ve su üstü aktiviteleri yapabilirsiniz. İsterseniz kıyıya çıkıp muhteşem doğayı, tarihi eserleri ve güzellikleri gezebilirsiniz.

Fethiye Mavi Tur Konseptimiz

Yat ve kabin kiralamalarda farklı konseptler uyguluyoruz. Kısa mesafeli ve süreli yat veya kabin kiralamalı Fethiye mavi tur veya Ölüdeniz Mavi Tur rogramlarımızda ekonomik paketlerimiz klimasız teknelerimizden oluşuyor. Kabin kiralama dışında yat kiraladığınızda yeme-içme ihtiyacınızı kendiniz karşılıyorsunuz. Bunun dışındaki liman, marina, gümrük işlemleri, kullanma suyu (duş-içme gibi), teknedeki yüzme ve balıkçılık malzemelerini kullanma, yatak örtülerinin değişimi, banyo havluları ücrete dahildir.

Kabin kiraladığınızda tam pansiyon veya her şey dâhil konseptten birini seçebiliyorsunuz. Her şey dâhili genellikle Yunan Adaları programımızda uyguluyoruz.

Yat kiraladığınızda, yiyecek-içecek listesini belirleyip, mürettebatınıza da aldırabilirsiniz. Tecrübeli ve profesyonel aşçılarımız sizlere birbirinden leziz yemek menüleri hazırlayacaktır. Menünüzde nelerin olup/olmayacağını belirleyebilirsiniz. Bunları ve nelere karşı alerjiniz olduğunu aşçınızla paylaşabilirsiniz.

Fethiye Mavi Tura Nasıl Katılabilirsiniz?

Fethiye Mavi Tur Nasıl

Fethiye Mavi Tura, yat veya kabin kiralayarak iki yoldan katılabilirsiniz. Bunun için de diğer misafirlerimizin yaptığı gibi aylar öncesinden rezervasyon yapmanız yararınızadır. Çünkü Fethiye, sürekli popüler ve cazibe merkezi olduğu için sürekli talep alan bir bölgedir. Bu bölgede Fethiye mavi tur planı yapanlar, aylar öncesinden yat veya kabin kiralıyorlar. Böylece istedikleri tarihte, özellikte ve güzergâhta tatillerini yapma fırsatını yakalıyorlar. Hatta, kendi mürettebatlarını bile seçme imkanını bulabiliyorlar.

Bu nedenle siz de istediğiniz gibi bir Mavi Yolculuk yapmak istiyorsanız, erken rezervasyondan yararlanabilirsiniz. Bunun için internet sitemizden form doldurarak veya çağrı hatlarımızdan iletişime geçerek rezervasyonunuzu yaptırabilir veya kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size de uygun olan tarih, süre, rota ve yatı belirledikten sonra banka hesabımıza ücretin en az %50’sini yatırıyorsunuz. Para hesabımıza geçtiği anda size kira sözleşmesini gönderiyoruz. Sözleşme de imzalandıktan sonra hareket gününde limanda oluyorsunuz. Sözleşmede belirtilen şartlara göre kalan kısmı taksit veya peşin olarak tahsil ediyoruz.

Hareket Noktasına Nasıl Gelebilirsiniz?

Fethiye’ye her türlü kara yoluyla gelebilirsiniz. Havayoluyla gelmek isterseniz 50 km uzaklıktaki Dalaman Havaalanını kullanabilirsiniz. Buradan servisle, ticari taksiyle veya firmamızın sağladığı özel araçlarla hareket noktasına gelebilirsiniz.

Hareket noktamız aynı zamanda bitiş noktamızdır. Başladığımız noktaya geri dönerek Mavi Yolculuğumuzu tamamlıyoruz.

Fethiye Mavi Tur İçin Neden Ece Yachtingi Seçmelisiniz?

Yat turizmi ve Mavi Tur büyük profesyonellik ve deneyim isteyen bir alandır. Genellikle kısa dönemlerde, misafirler ve yat kiralayanlar, herhangi bir aksaklık ve sorun yaşanmasını istemezler. Ayrıca internetten görüp beğendikleri yatların sürpriz çıkarmalarını hiç beklemezler.

Bu nedenle yılların verdiği deneyim, tecrübe ve güçlü referanslarla Ece Yachting olarak, hayalini kurduğunuz bir Mavi Yolculuğu gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Her türlü bakımdan geçirilmiş, konforlu ve tam donanımlı tekne ve profesyonel mürettebatımızla huzurlu ve sakin bir tatil geçirmenizi sağlıyoruz.

Fethiye Nerededir?

Fethiye Mavi Tur Nasıl

Fethiye olarak bilinen bölge, Muğla ilinin yaklaşık olarak 120 kilometre kadar güneydoğusunda yer alan bir bölgedir. Mendes dağının eteğinde olan bölge, aynı zamanda da iç körfezin hemen doğusunda bulunan bölgenin güneyde olan kıyıları ani şekilde yükselmekte olan sarp dağlar ile kaplıdır. Yörede ve bölgede aynı zamanda 3.zaman sonlarına doğru ve bunun yanında 4.zaman başlarında son derece yoğun olan tektonik hareketler meydana gelmiştir. Çökme ve aynı zamanda yükselme sayesinde burunlarında ortaya çıkmasına yol açtığını ifade edebiliriz.

Fethiye Doğa Yapısı

Bölgede bunların yanında çökmeler sonucunda oluşan akarsularda vardır. Bu akarsuların açmış olduğu derin vadilerin deniz suları ile dolması sonucunda ise ara ve aynı zamanda yan vadiler oluşmuştur. Bunların da karaya iyice sokulan koylar ve körfezler oluşmasındaki payı da son derece büyüktür. Bölgede aynı zamanda kıyı boyunca oldukça küçük olan koy ve körfezleri de görebilirsiniz. Fethiye ve Göcek yerleşim yerlerinin harika olan yapısı ve güzelliğinden sıyrılıp enfes koy ve adaları tekneler ile ziyaret edebilirsiniz.

Tüm bunları sizlerde her zaman için Mavi Tur ile görebilir ve son derece unutulmaz olacak şekilde bir tatil geçirmiş olursunuz. Yine doğa yapısı ile ilgili olarak Fethiye körfezinin batı bölgesi ve kuzeybatı bölgesine doğru uzanmakta olan irili ufaklı adaların da hemen hepsi On iki ada olarak bilinen adalardır. Bölgede yer alan bitki örtüsü ise genel olarak bakıldığı zaman kıyı yerlerinde maki, daha yüksek olan yerlerde ise küçük konifer ormanları şeklindedir.

Fethiye Mavi Tur için En Sevilen Koylar

Bölgede sizlerde Mavi Tur ile son derece muazzam olacak şekilde rüya gibi bir gezi fırsatı yakalayacaksınız. Bunların yanında gideceğiniz yerlerde farklı olan koyları, yerleşim yerlerini de görme şansınız olacaktır. Fethiye başlangıçlı Mavi Turlarda öncelikli rota Fethiye Koyları olmaktadır. Fethiye Koylarının ise en popüler adaları veya koyları ise Samanlık, Tarzan, Turunç, Akvaryum, Sarıyarlar, Kızıl Ada, Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemiler Adasıdır. Fethiye turlarında güzergaha göre Göcek , Ekincik, Marmaris veya Kaş, Kalkan,Kekova, gibi yerler ziyaret edilebilmektedir. Bu yerlerin hemen hepsi son derece muazzam güzellikte olup, sizlere harika doğa manzaraları sunacaktır.

Aynı zamanda 1988 yılında belirtilen bölgeler özel çevre koruma olarak ilan edilmiş ve aynı şekilde Arkeolojik olarak da SİT alanı ilan edilmiştir. Bu yüzden de asla dokunulmayan bölgenin güzellikleri sizleri de ilk anda cezp edecektir.

Fethiye Tarihi

Bu son derece özel olan güzellikleri görmek için Mavi Tur ile gideceğiniz Fethiye tarihi hakkında da hemen kısaca bilgi vermek gerekiyor. Fethi ilçesinin ilk kuruluş zamanının M.Ö. 16.y.y olduğu tahmin edilir. M.Ö. 362 yılında Perikles tarafından işgal edilen Fethiye, çok daha sonralarında ise Büyük İskender ve Roma İmparatorluğu dönemlerine ev sahipliği yapmış olan bir yerleşim yeridir. M.S. ise Bizans İmparatorluğu sınırları içine girmiş olan bölgenin Malazgirt Savaşı’ndan sonra ise Selçuklu Devleti’ne geçtiğini ifade edebiliriz. Bunların yanı sıra Osmanlı Devleti zamanında da bölgenin Osmanlı hâkimiyetinde uzun süreli olarak kaldığını ifade edebiliriz. Günümüzde de halen birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bölgenin kıyılarında Helenistik ve Roma dönemine ait olan kalıntıları oldukça sık bir şekilde görebiliriz.

Mavi Tur için Neden Bu Bölge Tercih Edilmeli?

Bölge genel olarak bakıldığı zaman hem tarihi olan yapısı ve aynı zamanda turistik olarak da muazzam olan güzelliklere ev sahipliği yapacaktır. Özellikle de Fethiye ve kıyılarının son derece mükemmel olan yerler olduğunu göreceksiniz. Hemen her yönden son derece güzel, faydalı ve doğa zenginliği yaşamak isterseniz tercihiniz Mavi Tur ile Fethiye olmalıdır. Bu konuda son derece uygun fiyatlı geziler olduğunu ve hemen hepsinin yaz aylarında sizleri beklediğini kesinlikle ifade edebiliriz.

Fethiye - Göcek özel çevre koruma bölgesi Muğla nın yaklaşık 120 km güney doğusunda yer alıyor. Mendos dağını eteğinde iç körfezin hemen doğu kenarında bulunana bölgenin güney kıyıları birdenbire yükselen sarp dağlar kaplıyor. Yörede III. Zaman ın sonlarıyla IV. Zamanda yoğun tekronik hareketlerle çökme ve yükselmeler yeni koy ve burunların ortaya çıkmasına yol açmıştır.
Çökmelerle oluşan akarsuların açtığı vadilerin deniz sularıyla dolması sonucu ara ve yan vadiler, karaya iyice sokulan koylar ve körfezlere dönüşüyor. Bölgede kıyı boyunca küçük koy ve körfezler bulunuyor ancak Göcek ve Fethiye nin güzelliğinin çevresindeki cezp edici doğaya rağmen güzelliğiyle bir adım öne çıktığını söylemek yanlış olmaz.
Fethiye Körfezinin batı ve kuzeybatısına doğru uzanan irili ufaklı adaların hepsi birden On iki Adalar İsmiyle anılıyor. Bölgede bulunan bitki örtüsü kıyıda makiler ve daha yüksek yerlerde konifer ormanlarından oluşuyor.
Bu ormanlar pinus nigra (kara çam) , pinus brutia (kızıl çam) ve cedrus sp. (sedir) gibi zengin ağaç formatını bünyesinde barındırıyor. Kıyılarda fundalıklar zeytinlikler meşelikler ve narenciye bulunduğu gibi dere içlerinde deltalarda ve taban suyunun yüksek olduğu yerlerde yetişen liquidambar orientalis (günlük ağacı) ormanları endemik türler arasında yer alıyor.
Akdeniz havzası içinde beş türle temsil edilen deniz kaplumbağalarından caretta caretta , cheloni mydas ve dermochesley coriacea Türkiye sularında bulunuyor. Bern sözleşmesi ve CTIES ile koruma altına alınan ve nesli tükenmekte olan caretta caretta ve chelonia mydas kaplumbağalarının üreme alanlarından birinide Fethiye oluşturuyor.
1988 yılında Barcelona Sözleşmesi gereğince Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilen bölge aynı zamanda Arkeoljik Sit alanı özelliği de taşıyor ve tüm bu güzellikleriyle sizlere eşsiz mavi yolculuk fırsatları sunuyor.
Fethiye limanından çıkışlı uzun döneml mavi turlarda yakın çevrelere seçilen rotaları Göcek, Gökova, Kekova, Köyceğiz, Marmaris, Patara olarak sıralayabiliriz.
Fethiye nin ilk kuruluşu M.Ö. 16.y.y. da olduğu tahmin ediliyor. M.Ö. 362 de Perikles tarafından zapt edilen Fethiye sonra Büyük İskender e ve akabinde M.Ö. 130 da Roma İmparatorluğuna katılıyor. M.S. Bizans İmparatorluğu sınırlarına dahil olan Fethiye Malazgirt savaşından sonra Selçuklu İmparatorluğu na bağlanmıştır. Osmanlı günlerinde gören Fethiye nin denize yakın kesimlerinde Helenistik Ve Roma dönemlerine ait kalıntılara sıkça rastlanır.
  • fethiye mavi yolculuk
  • fethiye mavi tur
  • fethiye kabin kiralama
  • fethiye tekne turu