MAVİ YOLCULUK ve MAVİ TUR

Sık Sorulan Sorular ve Dikkat Edilmesi Gereken Genel Mavi Bilgiler


Teknelerde genelde kabinler (odalar) çok büyük olmamakla birlikte tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde donatılmıştır. Tura gelirken beraberinizdeki eşyalarınızı kabinlerde kolayca yerleştirebileceğiniz katlanabilir valizlerle getirmenizi tavsiye ederiz.

Plaj havlunuz, güneş gözlüğünüz, güneş kreminiz, kısa kara turları için spor ayakkabınız, şapkanız ve tabii ki kitabınızı yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz.

Serin yaz akşamlarında üzerinize alacağınız ince bir giysi sizi akşamları koruyacaktır. Eğer düzenli kullandığınız ilaçlarınız var ise mutlaka yanınıza almayı unutmayınız ve teknede kaptan ve yakınlarınıza bu konuda mutlaka bilgi veriniz.

Tekne güvertesi ve kabinlerde ayakkabı ile dolaşmak kesinlikle yasak olduğunda eğer çıplak ayakla dolaşmaktan rahatsız oluyor iseniz yalnızca tekne üzerinde kullanmak üzere yanınıza mutlaka yumuşak tabanlı terlik ya da bez bir ayakkabı alınız.

Yatlarda bulunan kullanma suyu sınırlı miktarda olduğu için tüketimde dikkat edilmeli ve boşa kullanımdan kaçınılmalıdır.

Tekne içinde sigara içmek kesinlikle yasaktır bu konuda hassas davranmanız önemle rica olunur. Güverte de sigara içilebilir fakat rüzgarlı havalarda dikkatli olunması ve herhangi bir istenmeyen durumla karşılaşılmaması için azami özen gösterilmesi rica olunur.

Özellikle seyir zamanları özel eşyalarımızı güvenli bir şekilde muhafaza etmeli ve denize uçmalarını önlemeliyiz.

Tuvaletler temiz kullanılmalı ve tuvalet kağıtları mutlaka çöp sepetine atılmalıdır. Tuvaletlere yabancı madde atılmamasına özen gösterilmelidir.

Limanlarda ve koylarda tekneden ayrılırken mutlaka kaptana bilgi verilmeli ve tekneye dönüş saatlerine özen gösterilmelidir.

Tekne personeli kaptan başta olmak üzere her konuda bilgilendirilmeli ve olağan dışı durumlardan haberdar edilmelidir.

Yanaşma ve demirlemelerde makineler stop etmeden denize atlanmamalı ve çalışan teknelerden uzak durulmalıdır. Servis botları su sporları ekipmanları kaptan bilgisi olmadan kullanılmamalıdır.

Seyir zamanlarında lomboz (kabin pencereleri) kapalı tutulmalı, tekne içerisinde çıplak ayakla gezerken vernik ile boyalı zeminlerin kayma tehlikesine karşı dikkatli hareket edilmelidir.

Tura başlamadan önce eğer kronik bir rahatsızlığınız, alerjik bir durumunuz, devamlı kullandığınız ilaçlarınız ya da kullanmak zorunda kalabileceğiniz ilaçlarınız var ise bu konuda kaptanı mutlaka bilgilendirmeli ve yönlendirmelisiniz.

Yemeklerde sevmediğiniz tatlar var ise bunu aşçımızla paylaşmalı ve özel isteklerinizi belirtmelisiniz.

Tur başlangıcında verilecek bilgilendirmelere katılmalı gerek duyduğunuz konuları mutlaka sormalısınız.

Teknelerde kaptanlarımız güvenli bir seyir, can ve mal emniyeti açısından gerekli gördükleri taktirde rota zaman ve süreler ile ilgili değişiklikleri yapma hakkına sahiptirler ve alınan kararlar kesindir.

Ege ve Akdeniz sahilleri mavi tur için deniz, güneş ve tarihi içine alan mükemmel bir etap olup dünyada eşi benzerine az rastlanan tatlar yaşamanızı sağlayacaktır. Mavi yolculuk için Bodrum, Marmaris, Göcek ve Fethiye çıkışlı turlar organizasyonlarımız arasında olup detaylı bilgi için bizimle temasa geçebilirsiniz.
mavi yolculuk mavi tur kabin tekne ve yat kiralama bodrum marmaris fethiye göcek olimpos