Özel Yat Kiralama

Özel yat kiralama ile yapılan mavi yolculuk gezilerini, ülkemizde 1970'li yıllardan itibaren tatil kültürünü etkilemeye başladı. Ülkemizin doğal güzellikleri ve koyları, hem yerli hem de yabancı turistlerin ülkemizi tercih etmesine sebep oldu. Covid-19 süreciyle birlikte hayatımıza dahil olan pandemi yaşamı, tatil kültürümüzde mavi yolculukları daha da değerli bir hale getirdi. Böylece bu tatil planına katılan kişiler, sevdikleri ile birlikte pandemi koşullarına uygun bir araya gelebiliyor, arzu ettikleri Ege ve Akdeniz koylarını rahatlıkla ziyaret edebiliyorlar. Bu tatil programlamalarıyla ilgili Ece Yachting 2002'den itibaren yerli ve yabancı turistlere hizmet sağlamaktadır.

Mavi yolculuk, mürettebat dahil ya da mürettebat hariç olarak belirli bir süre zarfında, belirlediğiniz istikamet doğrultusunda gidiş ve dönüş yapabileceğiniz bir tatil kültürüdür. Deniz havası, eşsiz koylar, alanında uzman mürettebatlar ve 5 yıldızlı otel konforu sizleri bu tatil planları içerisinde bekliyor. Çeşitli tatil opsiyonlarına uygun olarak alternatif yüzlerce gulet, tekne ve motoryatı bir araya getiren Ece Yachting, misafirlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak en kaliteli çözümleri, bütçe dostu fiyatlarla sunuyor.

Mavi Yolculuk Yat Kiralama Rehberi

Mavi yolculuk tercihlerinizde doğru yönlendirmede bulunmanız ve ihtiyacınız doğrultusunda kiralama yapmanız, hem bütçeniz açısından hem de tercih ettiğiniz tatil açısından oldukça önemlidir. Bu noktada yat kiralama rehberi uzman çalışma arkadaşlarımız, sizlerin ihtiyaçlarını belirleyerek doğru yönlendirmelerde bulunabilmektedirler. Bu noktada tercih edebileceğiniz birçok alternatif yat, gulet ve tekne bulunduğu gibi, mürettebat ve ekipman opsiyonları da değişiklik gösterebilmektedir.

Gezi Amaçlı Klasik Ahşap Yatlar ve Gulet Kiralama

Gezi amaçlı kullanılan klasik ahşap yatlar, gelenekselleşmiş Osmanlı-Türk kıyı teknelerinden ilham alınarak üretilmiştir. 1970'lerdeki Mavi Yolculuk turizminin gelişimi ile birlikte, turistik yapıya özel olarak düzenlenmiş ve günümüzdeki haline gelmeyi başarmıştır. Tamamen yerli üretim olan bu deniz araçları, 5 yıldızlı otel konforunu sağlayarak, mürettebatın sağladığı hizmetlerle birlikte misafirlerine eşsiz bir deneyim vaat ediyor. Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarının eşsiz koylarına uzanabileceğiniz bir tatil tecrübesini siz de yaşamak Ece Yachting ile bugüne özel erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Guletler çeşitli standartlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Motorlu ve yelkenli olarak hizmet sağlayabildikleri gibi, gezi sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konulara yanıt vermesi için tam teçhizatlı bir araya getirilmiştir.

Ege Bölgesi’nde yüzlerce yıldır çam, kestane ve maun gibi ağaçların kerestesinden inşa edilen guletler, hem motorlu hem de yelkenli olarak kullanılabilmektedirler. Bu özellikleri ile kıyılara ve sığ sulara yanaşmaya ve demirlenmeye elverişidirler. Gezi amaçlı ahşap yat üretiminde ol-dukça önemli olan guletlerin günümüz mavi yolculuk tatillerinde 3 farklı opsiyonu bulunmaktadır;

Standart Guletler

Lüks Guletler

Delüks Guletler

Standart Gulet Kiralama

Standart guletler, geleneksel yöntemlerle tasarlanan Türkiye’ye özgü olan guletlerdir. Son zamanlarda, deniz turizminde kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Her kabinde çift kişilik yatakları, kendine özel tuvaletleri ile oldukça rağbet görmektedir. Genel olarak 20 metreye ulaşan boyları ile kullanıcıların ihtiyaçlarına en uygun şekilde donatılırlar. Mavi yolculuk için en popüler geleneksel yat türü olarak sayılırlar. Hem özel gruplar halinde hem de bir odası kiralanarak mavi tur yapma şansı elde edilebilir. Daha ekonomik bir yat tatili yapmak isteyen kullanıcılar için standart guletler tercih edilmektedir.
Satandart Gulet Tekneler

Lüks Gulet Kiralama

Lüks guletler, konfor ve modern hayatın gerektirdiği tüm standartları temel teçhizatlarıyla içinde barından seyahat araçlarıdır. Teknolojik ekipmanları ve temel teçhizatları, mavi yolculuk sırasında ihtiyacınız olabilecek hemen her konuda ihtiyaçlarınıza uygun olarak gulete dahil edilmiştir. İç tasarımı modifiye edilerek, 5 yıldızlı otel standartına getirilmiştir. Standart guletlere göre çok daha geniş kabinlere sahiptirler. Her kabinde tuvalet, lavabo ve kapalı duş alanı bulunmaktadır.
Lüks Gulet Tekneler

Otel konforuna sahip bir mavi yolculuk turu yapmak istiyorsanız lüks guletler tam ihtiyacınıza göre tasarlanmaktadır. İstekleriniz doğrultusunda oluşturulan yemek menüleri ile deneyimli aşçılarımız tarafından damak zevkinize uygun yemekler hazırlanmaktadır.

Delüks Gulet Kiralama

Delüks guletler; geleneksel ve modern tasarım şemaları birleştirerek, misafirlerinin her türlü ihtiyaçları düşünülerek, olabilecek en yüksek standartta oluşturularak inşa edilen guletlere verilen isimdir. Delüks gulet kabinleri geniş ve son teknoloji ürünü teçhizatlardan oluşmaktadır. Ayrıca her kabininde ayrı duş ve tuvalet ünitesi bulunmaktadır.

Yapım aşamasından itibaren en ince detaylar göz önünde bulundurularak üretilen delüks guletlerin boyları 40 metreye kadar ulaşabilmektedir. Geniş kamaraları, kamaraların içinde oturma grupları, yaşam alanları ve oyun masaları ile bir araya getirilmiştir. Seçkin konuklarına her türlü konforu ve lüksü içerisinde barındırması sayesinde; kısa, orta ve uzun vadeli seyahatleriniz için tercih edebilirsiniz.
Delüks Gulet Tekneler

Alternatif Mavi Yolculuk Araçları

Gulet yatlar dışında alternatif mavi yolculuk araçları arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Ece Yachting misafirlerinin taleplerine uygun olarak; son teknoloji deniz araçlarını, alanında uzman mürettebatlarla kısa, orta ve uzun vadeli tatil programları için Ege ve Akdeniz koylarında kullanıma sunuyor.

Tirhandil Kiralama

Tek direği, uzun pruvası ve sivri kıç tarafı ile Tirhandil tekne tipi geleneksel tekne tiplerinden biridir. Güverte üzerinde sunduğu geniş alanından dolayı dalgıçlar için favori tekne tiplerinden biridir. Uzunlukları 10-20 metre arasında değişmektedir.

Modern Yat Kiralama

İmalatlarında genel olarak fiberglas ve çelik kullanılan modern yatlar, çok çeşitli teknik ve materyallerden imal edilir. Bareboat olarak da bilinen yelkenli tekneler ve motor yat olarak bilinen motorlu tekneler olarak ikiye ayrılırlar.
Yelkenli Tekneler ( Bareboat ) | Motorlu tekneler (Motor Yatlar)

Yelkenli Tekne Kiralama

Motorsuz kullanım için uygun hava koşullarında rüzgarın yeterli seviyede esmesi ile harekete geçen yatlardır. Rüzgarın kulağınıza fısıldadığı tatlı dakikalarda yelkenli yatlar ile mavi yolculuğun tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Ece Yachting ile birlikte lisanslı denizcilerin mürettebatsız olarak kiralayabileceği gibi, profesyonel bir deneyim yaşamak isteyen kullanıcıların mürettebatlı kiralama tercih etmeleri de mümkün. Ece Yachting ve profesyonel kaptanları eşliğinde tatil yapmak için, yelkenli tekne kiralama işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Yelkenli Tekneler (Bareboat)

Motorlu Tekne Kiralama

Motor yatlar, hareket edebilmesi için herhangi bir yelken ve rüzgar gereksinimi olmadan, doğru hava koşulları altında rahatlıkla seyahat edebilirler. Ece Yachting içerisinde bulunan bütün motorlu tekneler, bakımları yapılarak, seyahat sırasında kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun gereksinimleri yerine getirmek için hazırlanmıştır. Son derece konforlu ve estetik olan motorlu yatlar, mavi yolculuk için en çok tercih edilen araçlar arasında yer almaktadır. Yat turlarının vazgeçilmezleri olan motorlu tekneler kullanıcılarına şu avantajları sunar:

Geniş İç Hacim: Geniş hacmi sayesinde kendinizi kalabalıktan izole edebilirsiniz.

ks Kamara: Güneşin fazla sıcaklarından bunaldığınız vakitlerde kamaranızda soğuk bir şeyler yudumlayabilirsiniz.

Deneyimli Mürettebat: Deneyimli mürettebat sayesinde en keyifli güzergahlara güvenli bir şekilde şahit olabilirsiniz.

Kısa sürede uzun mesafeler kat edebilme amacına yönelik tasarlanan motor yatlar, hem güvenli hem de otel deneyiminde bir tatil için mavi yolculuklarda oldukça rağbet görmektedir. Bodrum, Marmaris, Göcek ve Fethiye Limanları başta olmak üzere, Ege ve Akdeniz'in eşsiz koylarında mavi yolculuk turu geçirmek istiyorsanız Ece Yachting aracılığı ile bütçenize uygun fiyatlarla eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Motor yat kiralama ve diğer hizmetlerimiz için detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Motor Yatlar

Trawler Tekne Kiralama

Tipik balıkçı teknesi karakteri ve modern yatçılık tasarımının birleşmesi ile oluşan nostaljik görünümü ile Trawler tekneler, alternatif tur yapılarında mavi yolculuk sevenlerin rağbet gösterdiği bir deniz aracıdır.Geleneksel tekne tasarımını korumayı başarmış Trawler tekneler bu açıdan ayrıcalıklı bir konumdadır.

Trawler tekneler, günümüzde birçok zengin sanatçı ve iş adamları tarafından tercih edilmektedir. Son yıllarda hem özel hem de ticari olarak sayıları giderek artmaktadır. Klasik yatlara göre çok daha konforlu ve lüks olan Trawler tekne tipi ile mavi yolculuğun hissini yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz. Ece Yachting ile Trawler tekne kiralama işlemleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Trawler Tekneler