Bodrum Mavi Tur

Bodrum'un eşsiz doğasını iliklerinize kadar hissetmek ve birbirinden bakir koylarını gezmek için en iyi yol Mavi tur'dur Bodrum marinadan hareketli tekneler ile keşfedilmeye hazır koyları gezerken, tüm gün denizin içinde yemeğinizi yiyerek, güneş banyonuzu yapma imkânına da sahip olabileceksiniz.

Muğla ilinin en güzel köşelerinden olan Bodrum ve yakınında bulunan bir çok koyu gezerken, adeta bir terapi almış olacaksınız. Temiz hava ve doğa ile baş başa geçirebileceğiniz bir gün için mutlaka mavi turlara katılmalısınız.Bodrum Mavi Tur

Bodrum Mavi Tur İçin En Sevilen Koylar

Bodrum'da mavi tura katıldığınızda en çok ziyaret edilen koylarda denize girerek, kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Salih Adası, Yeni Çiftlik, Bardakçı, Mumcular, Torbalı, İçmeler, Türkbükü, Gölköy, Gündoğan, Yalıkavak, Karabağ gibi yerleri de gezme imkânı bulacağınız mavi turda, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte hoşça vakit geçirebilirsiniz. Mavi turlar bir gruba dahil edilerek yapılabildiği gibi, özel olarak düzenlenen mavi yolculuklarda ailenizle veya dostlarınızla size özel tatil yaşamak isteyenler için ideal seçeneklerdir.

Akvaryum koyu, Karaada sıcak su, Meteor çukuru, Tavşan burnu, Deve plajı, Bağla, Orak adası gibi bir çok güzel koyu gezme fırsatına sahip olacağınız turlarda genelde öğle yemeği ve aperatif ikramlarla gezinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Günü Birlik Turlarda Teknenin Ne Gibi Avantajları Var?

Günü Birlik Mavi Turlar

Günü birlik turlar 12 ve 50 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Teknenin büyüklüğüne göre katılımcı sayısının değişiklik gösterdiği turlarda, yeterli güneşlenme alanı bulunmaktadır ve dileyenlere gölge alanlar da bulunmaktadır. Banyo ve tuvalet ihtiyaçları için hazırlanmış özel alanlar bulunmaktadır.

Teknede ayakkabı giyilmesine genelde izin verilmez. Bu yüzden terlik ya da sandaletlerinizi elimize almanız gerekebilir. Güneş kremi, havlu, fotoğraf makinesi gibi eşyalarınızı yanınıza almanız gerekmektedir. Bir kaç saat karadan uzak olacağınız için atıştırmalık ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanız gerekir. Koylarda yüzme molaları verilir ve alışveriş imkânı yoktur.

Gruplar için sıkça tercih edilen tatil ve eğlence türü olan tekne turları, gruplara özel indirimler ve seçeneklerle farklı şekillerde yapılmaktadır. Tekne turuna katılarak güneşlenmek, bunaltıcı olmamakla birlikte, kendinizi kalabalıktan uzak ve doğanın içinde daha fazla hissedebileceğiniz bir imkân sağlar. Tekne turuna katılarak bir gününüzü en güzel şekilde doldurmuş olursunuz. Alkollü ve alkolsüz seçenekleri bulunabilen tekne turlarında, bir çok farklı hizmet isteğiniz üzerine verilebilir.

 

Mavi Tur için Neden Bodrum Tercih Edilmelidir?

Mavi Tur için Neden Bodrum Tercih Edilmelidir?

Bodrum coğrafi konumu nedeniyle birçok koya ve yakın çevredeki tatil beldelerine kısa sürede ulaşabilme imkânı sağlar. Bu yüzden Bodrum'dan başlayacağınız tekne turuyla bütün Akdeniz ve Ege kıyılarını kolayca gezebilme imkânına sahip olabilirsiniz. Ayrıca en güzel ve bakir koylarda kendinizi serin sulara atarken, kafanızdaki gereksiz düşüncelerden de kurtulmuş olan berrak bir zihne kavuşmuş olacaksınız.

Sadece Bodrum'dan değil Turgut Reis ya da diğer yakın marinalardan da turlara katılma imkânınız olacağından, tatilinizin 1 gününü tekne turu için ayırabilirsiniz. Dilerseniz bir kaç günlük özel turlara da katılabilir, yakındaki Yunan adalarını gezebilirsiniz. Kısa süre içinde birçok yere ulaşabileceğiniz mavi turlar, gerçek anlamda bir tatil yapmanızı sağlar. Bu şekilde deniz tutkunu olanlar için doyurucu bir tatil yaşanmış olur.

Siz de daha önce mavi tura katılmadıysanız, bu yılki tatil planınızın en azından 3 - 4 gününü, mavi turlar için ayırabilirsiniz. Birbirinden güzel koyları keşfederek, huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.


Bodrum Mavi Tur Tekne Kiralama Mavi tur üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde çeşitli güzergahlarda güneşi, denizi, tarihi, eğlenceyi, sporu bir araya getirmektir. Bodrum 'u seçmenin de o kadar çok nedeni vardır ki; dalgaların, rüzgarın sesi adeta birbirleriyle ahenk içinde dans ederler. Turkuaz renkli denizi, esen ılık rüzgarıyla, şehir hayatının stresini unutturan huzur dolu koylarıyla, görülmesi gereken tarihi yerleriyle bambaşka bir dünyadaymışsınız hissini uyandırır.
Ünlü yazar hikayeci Halikarnas Balıkçısı (Cevat Şakir Kabaağağaç)politik düşünceleri sebebiyle 1962 yılında Bodrum’a sürgüne gönderilmişti. Zamanla çevresine hayran kalmış ve entelektüel bir merakla Bodrum’un kültürel tarihini araştırmaya başlamıştır. Bir sünger avcısının ‘Yatağan’ adlı kayığını kiralamış ve Homeros ile ölümsüzleşmiş olan Ege sahillerini tekrardan keşfetme macerasına atılmıştır ve böylece ‘Mavi Tur’ doğmuştur. Bodrumda özel teknelerle haftalık veya daha uzun mavi tur yapanlar genellikle Datça Bozburun, Gökova, Marmaris gibi yakın yerleri de ziyaret etmektedirler.

Bodrum sessiz koyları, mavi yeşilin uyumu, manzaraları, adaları, mis kokan doğası, pırıl pırıl deniziyle size cennetin kapılarını açıyor. Mavi tur; gün batımının en güzelini yaşamaktır, gece mehtabı izlemektir, dostlarla yöresel yemeklerin ve taze balıkların tadına bakarken keyifli sohbetler etmektir...

 

  • bodrum mavitur
  • bodrum mavi yolculuk
  • bodrum kabin kiralama
  • bodrum tekne kiralama