Mavi Tur Patara Olimpos Kabin Kiralama

Muğla ve Antalya dan Fethiye ve Kaş ı da içine alarak bunlara bağlı beş belde dört köyden oluşmaktadır.

Likya Uygarlığından bu güne ulaşan antik bir kent olan Patara, Kaş ve Gelemiş köy sınırları içinde yer alıyor. İdari anlamda Patara Özel Çevre Bölgesini büyük bir kısmı Antalya nın Kaş ilçesinde diğer kısmı ise Muğla nın Fethiye ilçesi sınırları içinde bulunuyor.

Bölgede yapılan arkeolojik araştırmalar Likya uygarlığının en eski kentlerinden olan Patara nın İ.Ö. 9.y.y. da dönemin ana limanı durumunda olduğunu gösteriyor ve Kalkan Eren dağını batısında üçken şekilli bir ova üzerinde bulunuyor.

Yazları ılık ve sıcak kışları ılık ve yağışlı olan bu bölge deniz turizmi için son derece elverişli ve uygundur.

Arzu eden misafirlerimiz Özel Tekne Kiralama ya da Olimpos kabin kiralama turlarımıza katılarak bu bölgeyi denizden tanıma fırsatı bulacaklar ve mavi yolculuk ta Kalkan Kaş limanlarından bu kasabaları ziyaret fırsatını ele geçireceklerdir.


 

Patara; İskender’in kuşattığı kentler arasında olduğu belirtilen Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan'a yakın olan antik kent olarak bilinir. Zamanında Likyalıların başkentliği olduğu da söylenmektedir. O dönemlerde yapılan Likyalıların toplantıları burada yapılırdır. En önemli antik kentler arasında da yerini almaktadır.

Mavi tur için neden bu bölge seçilmeli?

Yazları ılık ve sıcak, kışları ılık ve yağışlı olan bu bölge deniz turizmi için oldukça elverişli ve uygunluğu ile bilinmektedir. Tekne turları ile deniz üzerinden yapılan mavi tur ile Kalkan ve Kaş limanlarından da bu kasabaları da ayrıca ziyaret etme fırsatını da yakalama şansına sahipsiniz.

Doğal güzellikleriyle mavi tur yaparken bu güzel şaheser güzellikleri canlı olarak görmek insanın ruhunu ve bedenini dinlendirebilen bir güzelliği de yakalamış olur. Geçmiş uygarlıkların kalıntıları ve nefes kesici kültürel mirasla dolu unutulmaz bölgelere de götürür. Hala okyanusun altında kalan antik uygarlıkların arkeolojik kalıntılarını da bu tur ile görebiliriz. Kristal berraklığında ki sulara sahip harika koyları da ziyaret etmiş olmak en vazgeçilmezi olacaktır.

Patara Çevresindeki Yerler

Patara plajı gezilebilecek berrak suyu ile vücudunuzu dinlendirebileceğiniz eşsiz güzelliklere sahip olan plajımız ayrıca ülkemizin en güzel 15 plajı arasında da yer almaktadır. Zamanında Yeşilçam filmlerinde çöl rollerin burada çekildiği dahi söylenmiştir. Deniz kaplumbağalarının da yumurtalarını buraya bıraktığını ve özel olarak korunduğunu bilmekteyiz. Patara Plajında yüzerken berrak mavi suyu ile yeşilin dans ettiğini dahi görebileceğiniz muhteşem bir yer olarak adlandırılmaktadır.

İkinci olarak gidebileceğimiz güzel yerlerden birisi ise; Roma Zafer Takı ( Metius Modestus) Roma kalıntılarının en görkemlilerin olduğu yer olarak bilinmektedir. İki kapısı olan anıtın batı kapısından bakıldığı zaman harika bir doğa olayı ufak bir tepenin var olduğunu görebilirsiniz. Korint Tapınağı: antik kentte tek ele geçen tapınak olması ile de dikkat çekmektedir. Birde hala yaşamın sürdüğü Gelemiş Köyü, doğa harikasının var olduğu harika bir yerleşim yeri olarak göze çarpmaktadır.

Patara’nın Harika Lezzetleri

Lezzet severlerin mutlaka uğrayıp o lezzetleri tatması ya da tatmak istemesi gereken yerlerden birisidir. Meşhur Kum Tepesi Patara ' ya giden herkesi uğradığı kumlarının özel olduğu söylenen, Patara’da güneşin batışını izleyebileceğiniz bir cennet harikası yerdir. Daha birçok geçmişten kalan rüzgârların esintisi ile kumlar altında kalmış arkeolojik kazılarla ortaya çıkarılmış birçok yeri de ziyaret edebilirsiniz.

Neden Patara Mavi Tur?

Patara 'da zamanın nasıl geçtiğini anlamak imkânsız diyebiliriz. Harika koyları, eşsiz çayları ile doğanın bütün güzelliklerini içerisinde kaplar. Eşen çayı üzerinde yapılan kano gezileri, Saklıkent kanyonunda doğan ve bir kolu Kınık’tan geçen çayın üzerinde Kızılderililerin kanyonlarına benzeyen kanyonlarla gezebilirsiniz. 16 km’lik eşen çayında yapılan kano gezintisi tam 4 saat harika bir serüvenle sürüyor. Patara Kanyon’un harika güzelliği olan mercan ve sünger çeşitleri ile olan süslü hakini görmek insana huzur verebilir. Öksüz ada gezisinde ise bir köpekbalığı cinsi olan keler balıklarının güzelliklerini görebilirsiniz.

Her insan yaşamı boyunca unutmak istemeyeceği bir tatil yapmak ister. Bir yıl boyunca çalışan bireyler tatile çıkıp, bütün bir senenin yorgunluğunu atmak, rahatlamak ister, işte bütün bunları yaşayabileceğimiz harika güzellikleri ile denizin berrak mavi sularında yapacağımız harika tekne gezintileri ile eşsiz antik güzelliklerinin de vermiş olduğu müthiş bir Patara mavi Tur'u imkânı olan herkese önerebiliriz. Otelleri, kamp yerleri ile konaklamada sorun yaşamayacağımız eşsiz güzelliklere sizi de davet ediyoruz.Diğer mavi tur programları : Fethiye Mavi Tur,Göcek Mavi Tur

 

  • olimpos kabin kiralama
  • olimpos mavi tur
  • olimpos mavi yolculuk
  • olimpos tekne turu