Tekne Kiralama Nasıl Yapılır


·Tekne kiralamak istendiğinde işlemler nasıl devam ediyor?

·Öncelikli olarak Ece Yachting misafirlerimizin istedikleri rotalar, kişi sayıları, teknede bekledikleri konforu veya bütçelerini öğrenerek kayıtlarımızı oluşturuyoruz. Sonrasında güncel olan internet sitemizdeki linkler ile istenilen detaylar doğrultusunda teknelerimiz filtreden geçirilerek misafirlerimize mail ortamında sunum yapılıyor.Bu detaylarda tekne ölçüleri, kabin sayısı, kapasite, personel sayısı, yelken donanımı, su sporları, klima kullanım saatleri gibi detaylar yer alıyor.

·Elinizde hangi tekneler bulunuyor?

·Türkiye ve yurt dışında çalıştığımız yaklaşık 700 farklı gulet, trawler, motoryat ve yelkenli ( bareboat ) bulunuyor. Bir tekneyi ön plana çıkarmamız gerekirse pandemi öncesi filomuza katılan Fethiye yapımı, Tersane 8 isimli, 44 metre ve 14 kamaralı teknemiz şu anda en çok talep gören gulet konumuna gelmiş bulunmaktadır.Geçtiğimiz 2 yıl içinde hizmet verdiğimiz yerli yabancı misafirlerimizin beğenisini oldukça kazanmış olup,hali hazırda 2023 rezervasyonlarını alır durumdadır.


 

Tekneler kaç kişi kabul ediyor?

Teknik özellikleri neler?

Portföyümüzde 12 ile 55 metre arasında, 1 – 16 kamara, 2 – 32 kişi kapasiteli tekneler mevcuttur. Kullanılan malzeme kalitesi, ustalık becerileri, tekne donatanının hizmet vereceği yolcu profili doğrultusunda hemen hemen hepsi farklı özellik ve yapıya sahiptir.

·Evcil hayvana izin veriliyor mu?

·Teknelerimize evcil hayvan kabul etmeyi tercih etmiyoruz. Bu konuda yıllar içinde birçok misafirimiz ile karşı karşıya geldik ve çoğunlukla istemeyerek de olsa taleplerini geri çevirmek zorunda kaldık. Kedi veya Köpek için doğasının dışına çıkıldığında içgüdüsel olarak deniz üzerindeki hareketleri değişiyor. Sallanan bir yüzeyde istemsiz olarak dengelerini sağlamaya çalışırken daha fazla tırnaklarını kullanmaları, haliyle güvertemize veya vernikli zeminlere zarar verebiliyorlar. Ayrıca tüy sebebi ile her ne kadar dikkatli temizlik yapılsa ve özel çamaşırhanelerde minder kılıflarımız yıkansa da yüzeyde kalan bir tüy yeni yolcumuzun yeteri kadar iyi temizlik yapılmadığını düşünmesini sağlıyor.

·Uyulması gereken özel kurallar var mı?

·Deniz yaşamı her ne kadar keyifli bir tatil şekli de olsa otel yaşamına göre çok daha dikkat edilmesi gereken katı kuralları bünyesinde bulundurmaktadır.

Misafirlerimizin güvenliği ve teknelerimizin zarar görmemesi için belirlenen kurallar istisnasız her tur başında ofis yetkililerimiz tarafından yolcularımıza aktarılmaktadır.

Bunlardan başlıcaları şunlardır;

·Tekne iç yaşamında ( salon, kamaralar veya tuvaletler ) sigara içilmesi kesinlikle yasaktır. Ahşap ile vernikli zemin veya boyanın bir arada bulunması önleyemeyeceğimiz zararlara sebebiyet verebilir.

·Tekne pervanelerinin çalıştığı özellikle manevra zamanlarında denize girilmemesi gerekmektedir.

·Gece denize girmek isteyen misafirlerimize muhakkak bir mürettebata bilgi vermeleri konusunda ricalarda bulunmaktayız.

·Özellikle genç misafirlerimiz ıslak olarak iç yaşam alanına girmekte ve vernikli zeminde kayarak yaralanmaları muhtemeldir. Bu sebeple gerekli bilgilendirmeler misafirlere anlatılmaktadır.

·Tuvalet gider sistemimiz evlerimizdeki gibi olmadığı için tuvalet kağıtlarının kesinlikle çöp kutularına atılması bizler için çok önemlidir.

·Arı ve gıda alerjisi bulunan misafirlerimizin tur başında bu özel durumları mutlaka sorulmakta ve gerekli önlemler alınmaktadır.


Kiralama süreleri ne şekilde belirleniyor? Misafirlerimizin isteğine göre mi yoksa belirli tarih aralıkları mı bulunuyor?

·Mavi tur tekne kiralamalarımız haftalık olarak yapılmaktadır. Zaman zaman 3 – 4 günlük kiralamalar da tercih edebiliyoruz.

Hava ve deniz şartlarına bağlı olarak 15 Nisan – 1 Kasım aralığı mavi yolculuğa elverişlidir. Özellikle Türk misafirlerimizin yüksek sezon olarak değerlendirdiğimiz 15 Haziran – 15 Ekim aralığını tercih etmektedir. Bilinmelidir ki Eylül ayının 2. Yarısı mavi yolculuk için en keyifli ve denizin en durgun olduğu zaman dilimidir.

·Bu yılki charter rotanız nasıl?

Bizler Fethiye – Kekova – Fethiye, Fethiye – Ölüdeniz – Göcek Koyları – Fethiye, Fethiye – Marmaris – Fethiye, Marmaris – Fethiye – Marmaris, Marmaris – Hisarönü Körfezi – Marmaris, Marmaris – Güney Yunan Adaları – Marmaris, Bozburun – Hisarönü Körfezi – Bozburun, Bozburun – Güney Yunan Adaları – Bozburun, Bodrum – Gökova Körfezi – Bodrum, Bodrum – Hisarönü Körfezi – Bodrum, Bodrum – Kuzey Yunan Adaları – Bodrum ve Bodrum – Güney Yunan Adaları – Bodrum olmak üzere birçok destinasyonda hizmet vermekteyiz. Ayrıca Inion Denizinde, en önemlileri olan Mikanos ve Santorini gibi uzak Yunan adalarından başlangıçlı ve bitişli rotalarımız bulunmaktadır.

·Turlarda özel paketler, aktiviteler sunuyor musunuz?

Misafirlerimizin taleplerine göre özel tekne kiralama bedelinin yanında yemekli ve yemeksiz satışlarımız oluyor. Dileyen misafirlerimiz farklı konseptte menülerimizden satın alabileceği gibi alış verişlerini kendileri yapıp kumanya departmanında hizmet veren arkadaşlarımızdan da destek alabilirler.

·Tekneler genelde kaç kişi ile kiralanıyor? Haftalık charter bedelleri nedir?

2 kişi ile 32 kişi arasında gulet teknelerimiz mevcut. Özel Yat kiralama için ürün yelpazemizin çok geniş olması sebebi ile kişiye veya gruba göre özelleştirilerek verilmesi gereken bir cevap olduğunu düşünüyorum.Kısaca şöyle özetleyebiliriz. 8 veya 10 kişi olduğumuzu varsayarsak ekonomik bir teknenin yemek ve kumanya hariç haftalık kiralama bedeli 6000 euro ve üzeri gibi düşünülebilir.