• Marmaris - Hisarönü Körfezi - Marmaris Mavi Tur

  • TL

Tur Programi Hakkinda

Marmaris – Datça – Marmaris

7 Gece – 8 Gün

Çıkış Limanı: Marmaris

Dönüş Limanı: Marmaris

Çıkış Günleri : Her Cumartesi

 

1.Gün: Yolcularımız 15:30 itibari ile Marmaris Liman’ında tekneye giriş yapabilirler. İlk gün geceleme Marmaris Liman’ında yapılır ve servis akşam yemeği ile başlar. Yemek sonrası ülkemizin en önemli turizm alanlarından olan, cafe ve restaurantların bulunduğu Yat Liman’ı boyunca keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Marmaris Osmanlı’dan kalma ve farklı medeniyetlerin oluşturduğu tarihi kalıntıları barındırmaktadır.

2.Gün: Gerekli kontrollerin ve mavi yolculuk hakkında bilgilendirmelerin yapılmasının ardından Arap Ada’sı koyuna doğru seyir başlar. Mavi Tur’unuz için ilk yüzme molası ve öğle yemeği burada verilir. Akşam saatlerinde Bozukkale (Loryma) koyuna hareket edilir. Koy girişinin dar olması ve coğrafi konumu sebebi ile deniz savaşlarında önemli bir rol almıştır.

3.Gün: Doğayla iç içe ve mavi sularda kahvaltının ardından Datça Liman’ına seyredilir. Tur ortası erzak, su vb. ihtiyaçlar karşılanırken, dileyen misafirlerimiz opsiyonel Knidos Antik Kent’i kara turumuza katılabilirler. Teknede kalmayı tercih eden misafirlerimiz limana yakın bir koy olan Kargı’da demir atıldıktan sonra denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Akşam yemeği ve geceleme Datça Liman’ında olacaktır. Datça Liman’ı deniz kıyısında olmasına rağmen doğanın verdiği bol oksijen ve rutubetsiz havası ile M.Ö. VII. yy. da Dorlar tarafından kurulan bir kenttir.

4.Gün: Enfes bir kahvaltı sonrası mavi bayraklı eşsiz güzellikteki Aktur Koy’una geçilir. Aktur Dünya ölçeğinde bir turizm birimi olduğunu ispatlayan, cennet köşelerinden biridir. Öğle yemeği ve yüzme molası burada olacaktır. Bol oksijen ve olağanüstü mavi suların tadını çıkarırken, akşam saatleri ve gün batımına karşı Bencik koyuna doğru seyredilir. Bencik Hisarönü ve Gökova körfezini ayıran eşsiz güzellikte bir doğa harikası koydur. Geçmiş zamanda Knidoslular, Pers ordusuna karşı cepe kurabilmek için iki körfezi birleştirme çabalarına gitmişlerdir fakat sonuç başarısız olmuştur. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılacaktır.

5.Gün: Körfezin iç sakin sularında Orhaniye Koy’una geçilir. Orhaniye ve onu takip eden diğer koylara araç ile karadan ulaşım imkanı da mevcuttur. Dileyen misafirlerimiz diğer bir opsiyonel kara turu olan Jeep Safari programına katılabilirler. Koy’un bir diğer özelliği olan ‘Kız Kumu’ adı verilen, deniz ortasındaki doğa harikası git gele bağlı yükseklik ile diz mesafesinde yürüyüş imkanı sağlamaktadır. Akşam yemeği ve geceleme için ise Selimiye Koy’una demir atılır.

6.Gün: Küçük kasabanın huzur dolu sabahında kahvaltı saatinin ardından Dirsekbükü koyuna geçilir. Öğle yemeği ve yüzme molasının ardından küçük balıkçı kasabası Bozburun’a gelinir. Geçmiş dönemlerde yerel halk sünger ticareti yaparak geçirimlerini sağlamakta idiler. Fakat günümüz şartlarına uygun gelir sağlamadığı için Gulet tekne imalatına geçiş yapmışlardır. Yerel halkın bir çoğu hem teknik yapım, hem de işletme alanlarında Bozburun cemiyetini guletleri ile tanıtmışlardır. Akşam yemeği ve geceleme de burada yapılacaktır.

7.Gün: Kumluk veya Kadırga koyuna doğru hareket edilir. Öğle yemeği, yüzme molası ve turun son günlerinde güneşin tadını çıkarmak için buralar tercih edilmektedir. Son yüzme molası Cennet Ada’sında verildikten sonra gün batımına doğru Marmaris Liman’ına giriş yapılır. Son akşam programlarında değişiklik yapmak isteyen veya şehirde yürüyüş yapmak isteyen misafirlerimiz tekneden inebilirler.

8.Gün: Kahvaltının ardından 10:30’a kadar tekneden çıkış yapabilirsiniz.

 

Not: Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir.

 

FİYATA DAHİL OLANLAR
• Tam pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı (kek-bisküvi servisi) ve akşam yemeği.
• Yemeklerde su ücretsiz olarak servis edilir.
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri.
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acente masrafları.
• Palamar ücretleri.
• Mürettebat servisi.
• Kullanma suyu.
• Dizel ve benzin giderleri.
• Temiz nevresim ve banyo havlularının temini. (Plaj havlusu dahil değildir).
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı. (Maske, palet, şnorkel, olta takımları vb.)
• Yat sigortası. (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.)
• Yunan Adaları programlarında;
- Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
- Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masrafları.

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR:
• Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu ücretli olarak yat barından temin edilir.
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları.
• Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayakbastı ücretleri.
• Havaalanı transferleri.
Kabin Kiralama Detayları ;

Kabin turlarında uygulanan fiyatlar iki kişilik kabinde tek kişi fiyatlarıdır ve EURO bazındadır. Kabinde tek kişi kalmak isteyen misafirlerimiz % 70 fiyat farkı ödemesi gerekmektedir. Aile turu kabin kiralama programında ( ebebeynleri ile aynı kamarada kalmak şartı ile) 4-12 yaş arası çocuklar için % 50 ücret uygulanır. Standart, klimalı, lüks, Yunan Adaları kabin kiralamalarında 12 yaş altı çocuklar tura kabul edilmez. Yunan Adaları kabin kiralama programında yurt dışı çıkış harçları ve vize işlemleri giderleri misafirlerimizce karşılanır.

 

 

Mavi Tur Talep Formu