Mavi Yolculuk

  

Mavi yolculuk günümüzde en popüler tatil şekillerinden birisi olarak tüm deniz sevenlerin tercihi olmuştur.

Yurdumuzda genellikle Güney Ege ve Batı Akdeniz sahillerinde organize edilen mavi yolculuk turlarının başlangıç limanları Fethiye, Göcek, Marmaris, Bozburun, Datça, Bodrum, Kos , Rodos limanlarıdır. Buralardan geleneksel Türk ahşap tekneleri ile planlanan organizasyonlarda misafirlerimize Türk veya Yunan sularında seyahat etme fırsatı sunulmaktadır.


Günümüz şartlarında, teknolojik gelişmelere paralel, ahşap teknelerimiz her türlü konfora sahip birer yüzen butik otel haline gelmiş ve misafirlerimize hizmet vermektedir.


Mavi yolculuğa çıkmak için öncelikle; bizlerinde yardımcı olabileceği bir kaç seçim yapmanız gerekmektedir. Turunuz yolcu sayınıza, bütçenize, mavi turunuzu hangi güzergâhlarda ve hangi tarihlerde geçirmek istediğinizle ortaya çıkmaktadır. Dilerseniz sadece kendi arkadaşlarınız ve aileniz ile bir grup oluşturarak organize edebileceğiniz (özel tekne kiralama), dilerseniz de bir teknede kiralayabileceğiniz bir kamara (kabin kiralama) ile yapacağınız, mavi turlar sizlere unutamayacağınız güzellikte fırsatlar sunacaktır.


Ece Yachting olarak bizler; sizin her türlü mavi tur organizasyonlarınızda doğru tekne, doğru zaman, doğru personel ile hizmet alabilmenizi sağlamak amacı ile çalışmaktayız. Bizlerle iletişim kurmadan lütfen tatilinizi planlamayınız.


Ülkemizde mavi yolcuğun gelişimi doğayla baş başa kalma ve deniz tutkusuyla yola çıkan bir grup aydının Bodrum’dan süngerci tekneleri ile denizde konaklamaya başlamalarıyla olmuştur. O tarihlerde hiçbir konfor aranmaksızın hatta balıkçıların normal yaşantılarına dahil olunarak yapılan bu deniz tatili günümüze gelene kadar yavaş yavaş gelişim göstermiş ve her dönem ilave olan yeniliklerle ilerlemiştir. Seksenli yıllara gelindiğinde ise ülkemize yabancı turistlerin akınıyla zengin  tatilcilerin gulet teknelerimizi tercih etmesi sektöre hızlı bir ivme kazandırmış bunun neticesi olarak ta mavi yolculukta konfor,  teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak gittikçe yükselmeye başlamıştır.


Günümüzde ise ülkemizin gelir seviyesindeki artış, yabancı tatilcilerin sektöre devam eden ilgisi ve yorucu şehir hayatı sektöre olan ilgiyi her zamanki seviyesinin üstünde tutmaktadır. Sizlerde şehir hayatının yüksek temposundan bir an olsun uzaklaşmak, tatilinizi deniz, güneş ve huzur içinde geçirmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden mavi tur planlarınızı yapınız. Ayrıca unutulmaması gereken bir önemli konu ise mavi yolculuk da erken rezervasyonun önemidir. Bu sayede misafirlerimiz istedikleri tekne ile istedikleri tarihte tatil yapma fırsatına sahip olurlar.


 

Sanıldığının aksine butik bir otel için ayırdığınız bütçe ile güzel bir mavi tur tatili yapabilirsiniz.

 

Unutmayın ki Tatile Mavi Yakışır.


Mavi Yolculuk Turu