• Fethiye - Ölüdeniz - Kelebekler Vadisi - Göcek Koyları & Adaları - Fethiye (Dalıs Turu) Mavi Tur

  • € 0

    0TL

Tur Fiyatları

Mayis
0 Euro

Haziran
0 Euro

Temmuz
0 Euro

Agustos
0 Euro

Eylül
0 Euro

Ekim
0 Euro

Tur Programi Hakkinda

Çıkış Limanı : Fethiye
Dönüş Limanı : Fethiye
  
Göcek ve Fethiye nin en güzel koylarda 1 hafta boyunca mavi yolculuk yaparken dalış keyfini yaşayıp, birbirinden ilginç su altı güzelliklerini izlemeyip, irili ufaklı balıkları ellerinizle beslemenin keyfine varacağınız muhteşem bir tecrübe için en uygun fiyat ve uzman dalış hocalarımız eşliğinde maviliklere dalıyoruz.
 
Mavi Yolculuk
Fethiye ve Göcek kıyılarında mavi yolculuk. Her sabah başka bir Akdeniz koyunda uyanmak ve bütün günü trafikten, gürültüden, kalabalıktan uzakta denizde geçirmek gibisi var mı?

Fiyatlara konaklama, sabah, öğlen, akşam yemekleri ve akşam üstü çayı dahildir. Teknemizde rahat yüzebilmeniz için maske, snorkel ve palet mevcuttur.

SERTİFİKALI DALICI DALMAYAN
Nisan-Mayıs-Kasım: 860 € Nisan-Mayıs-Kasım: 800 €
Haziran-Ekim: 1030 €

Temmuz-Ağustos-Eylül: 1100 €            
Haziran-Ekim: 950 €

Temmuz-Ağustos-Eylül: 1040 €
GRUP GRUP
Nisan-Mayıs-Kasım: 11.630 € Nisan-Mayıs-Kasım: 10.415 €
Haziran-Ekim: 12.840 € Haziran-Ekim: 11.570 €
Temmuz-Ağustos-Eylül: 13.890 €
Temmuz-Ağustos-Eylül: 12.150 €
 
Teknemizde Dalış

Sizlerin geliş amacınız ve beklentileriniz düşünülerek dalış için her türlü konfor ve güvenlik sağlanmıştır. Bu amaçla teknemizde iki adet ALKIN marka 232lt/dk ve MARINER190lt/dk hava basabilen 3 adet kompresör bulunmaktadır. Alkın kompresörler sessiz ve elektriklidir. Dolum süresince sesini asla duymazsınız. Bu güçlü kompresörler size SINIRSIZ DALIŞ sağlamak için her an temiz ve bakımlı tutulmaktadırlar.

14 Dalıcının her biri için bir malzeme kasası ve oturma yeri mevcut olup, bir hafta boyunca tekrar tekrar ekipmanınızı çözüp bağlamanıza gerek kalmadan dalışlarınızı yapma imkanı sunulmaktadır. Dalış tüpleri 10lt, 12lt ve 15lt ÇELİK TÜPLERDİR. Diğer dalış malzemelerinin de tamamı konusunda kendini ispatlamış, güvenilir markalardan temin edilmekte ve sürekli bakımları yapılmaktadır. Tüplerimiz DIN ve INT sistemlerine uygundurlar.
Güvenlik ön planda tutularak iki adet oksijen tüpü ve bir adet de seyyar oksijen seti daima hazır bulundurulmaktadır.

Hergün iki dalış deneyimli rehber-eğitmenler eşliğinde yapılmakta, diğer dalışlar için seviyeniz uygunsa, dalış arkadaşınızla birlikte ilave dalışlar yapabilmenize imkan verilmektedir.

Dalmayanlar için deneme dalışı yapabilme imkanı sunulmaktadır. İsteyenlere seçecekleri disiplinlerin birinden (TSSF/CMAS-PADI) tur süresince eğitim ve bröve alma imkanı verilmektedir. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgileri Dalış Kursları bölümünde bulabilirsiniz.
Su altında görüş mevsimlere ve akıntı durumuna göre değişiklik göstermektedir. Endüstriyel kirlilikten az etkilenen bölgemizde görüş zaman zaman 15-20m. düşse de çoğunlukla türkuaz maviliklerde rahatlıkla 40-45 m.’leri görebilirsiniz.
Bölgemizde tehlikeli deniz canlısı olarak sadece deniz kestaneleri ve ciyanlar mevcuttur. Önlem olarak tanımadığınız canlılara dokunmamanız yeterlidir. Ender olarak trakonya ve iskorpitlere rastlanılsa da ciddi tehlikeleri yoktur.

Dalış Bölgeleri

Size sunduğumuz rotalar ve dalış programları sayesinde Dalışlı Mavi Tur yapmanın farkları ve avantajlarını yaşayarak görebilirsiniz. İlk ve son günün dışında dalış noktalarımızın hemen hepsi günlük dalış teknelerinin ulaşamayacağı mesafadedirler. Bölgemiz FAUNA açısından fazla zengin değildir. Hepimizin bildiği gibi AKDENİZ bilim insanları tarafından MAVİ ÇÖL olarak adlandırılmaktadır. Buna rağmen küçük deniz canlıları açısından oldukça zengindir. Yine de dört beş ay boyunca palejik (açık denizde yaşayan) balık türlerini görmek mümkündür. İblis Burnu’nda hemen hemen her dalışta baraküda sürülerini görürüz. Akdenizin tipik balıklarından karagözler, melenuryalar, lahozlar, orfozlar, mürenler, küpesler, iskarozlar ve yeni misafirlerimiz kutu balıkları veya balon balıkları her mevsim görülebilir.

Bunlarla beraber, bölgemizde asıl özel olan dalış alanları harika duvarlar, mağaralar ve adalardır. Dalaman açıklarındaki NAR ve PEKSİMET adalarında Kızıldeniz’i aratmayan duvarlar ve olağanüstü bir görüş bulunmaktadır. Likya duvarının 200m.’ye varan derinliği büyüleyici bir güzellik ve çekiciliğe sahiptir.
Tur boyunca dalabileceğimiz 30’dan fazla dalış noktamız mevcuttur. Günün hava/deniz koşullarına ve dalıcı seviyelerine uygun olarak dalış noktalarını birlikte belirleriz. Dalış sürelerimiz hava kullanımı ve derinliğe bağlı olarak 55-60 dakikaya kadar uzayabilir.

Tur Programı

1.Gün Cumartesi (Turunç Pınarı)
Saat 14:00’de Fethiye limanından avara ve test dalışı için uygun yere demirleme yapılır. Dalgıçlar kademelerine ve tecrübelerine göre eşleşir.Eş seçiminin ardından 45-50 dakikalık ilk dalışlar için hazırlıklar başlar. Günün ardından Turunç pınarı koyunda gecelemek üzere demir atılır.Turunç Pınarındaki Balıkçı Osman ın restoranında zaman geçirilebilir veya burada yüzülebilir yada kano ile dolaşabilirsiniz. Yürüyüş sevenler değerli can dostumuz BETTY ve Mehmet Kaptan ile birlikte bir, bir buçuk saatlik gezintiye çıkabilirler.

2.Gün Pazar (Dalyan Deresi veya Gökçe Koyu)
Kahvaltı öncesi dalmak isteyenler için 07:30 da ilk dalışı yapabilirler. İkinci dalış noktası olarak Büyük Reef. Dalyan deresi veya Gökçe koyuna gelinir, öğle yemeği burada yenir. Günün son dalış noktası olarak İblis Burnuna gelinir. Dalış sonrası 2 saatlik seyir ile Gemile Adasına demir atılır. Adada bulunan Bizans döneminden kalma kiliseleri, su sarnıçlarını ve yıkıntıları ziyaret edilebilir, mavi yolculukta en keyifli gün batımı izleyeceğiniz Gemiler Adasında teknemizin ikramı kırmızı şarap eşliğinde de eşsiz bir manzara izleyebilirsiniz.

3.Gün Pazartesi (Kelebekler Vadisi)
Gün içinde Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi veya Sancaklı koyunda dalış yapılır. Kelebekler vadisinde kısa bir yürüyüş ve geceleme için Soğuk su Koyu’nda demir atılır, isteyen misafirlerimiz için tarihi Kaya Köy’e yürüyüş yapılabilir. Gün sonunda gece dalışı yapılır.

4.Gün Salı
Sabah Yeni Mağaralar bölgesinde dalışımız yapılır ve öğle yemeğinden sonra ilk olarak Balaban Adası ve ardından İblis Burnu’nda dalış için gidilir. Akşamüzeri demir alan teknemiz Göcek in en dış bölümünde yer alan Ağa Limanı koyuna doğru hareket eder. Dileyen yolcularımız için Antik Lydia şehrine yürüyüş yapılabilir.

5.Gün Çarşamba (Bedri Rahmi Koyu ve Likya Kaya Mezarları)
Kahvaltı sonunda demir alan teknemiz Peksimet ve Nar Adalarındaki dalışların ardından Göcek Limanı’na gelir. Teknemize eksilen erzak takviyesi yapılırken sizlerde kısa bir Göcek turu yapabilirsiniz. Göcek Limanından ayrılan teknemiz Bedri Rahmi Koyu’na demir atar ve bu bölgedeki Likya Kaya Mezarları ziyaret edilir.

6.Gün Perşembe (Af Kule ve Sarıyar)
Kahvaltıdan sonra tüm gün Af kule ve Sarıyarlar bölgesinde dalışlar yapılır. Fethiye ye doğru yanaşan teknemiz gecelemeyi Akvaryum koyunda yapar ve bu bölgede gece dalışı yapılır.

7.Gün Cuma
Son gün olması sebebi ile dalış yapılması tercih edilmez. Fakat tur sonunda uçak ile dönüş yapmayan misafirlerimiz için bir dalış organize edilebilir. Sarıyarlar dan demir alan teknemiz Saat 12:00’de Fethiye Limanına yanaşır.Dileyen misafirlerimiz, teknemizde birkaç saat daha kalabilir.
Kabin Kiralama Detayları ;

Kabin turlarında uygulanan fiyatlar iki kişilik kabinde tek kişi fiyatlarıdır ve EURO bazındadır. Kabinde tek kişi kalmak isteyen misafirlerimiz % 70 fiyat farkı ödemesi gerekmektedir. Aile turu kabin kiralama programında ( ebebeynleri ile aynı kamarada kalmak şartı ile) 4-12 yaş arası çocuklar için % 50 ücret uygulanır. Standart, klimalı, lüks, Yunan Adaları kabin kiralamalarında 12 yaş altı çocuklar tura kabul edilmez. Yunan Adaları kabin kiralama programında yurt dışı çıkış harçları ve vize işlemleri giderleri misafirlerimizce karşılanır.

 

 

Mavi Tur Talep Formu