• Bodrum - Simi - Hisarönü Körfezi - Bodrum (Klimalı tekneler ile) Mavi Tur

  • € 0

    0TL

Tur Fiyatları

Mayis
0 Euro

Haziran
0 Euro

Temmuz
0 Euro

Agustos
0 Euro

Eylül
0 Euro

Ekim
0 Euro

Tur Programi Hakkinda

Çıkış Limanı : Bodrum

Dönüş Limanı : Bodrum

Rota : Bodrum-Knidos-Eski Datça-Symi-Datça-Bencik-Selimiye-Palamutbükü-Mersincik-Bodrum

Kalkış Günü : CUMARTESİ

Not: Özel lüks tekneler ile düzenlenen bu program, Double ve Master kabin alternatifleri ile minimum 8, maksimum 17 kişi kapasite ile satışa sunulmaktadır. 

1.Gün 
Öğleden sonra tüm yolcuların hazır olmasıyla birlikte teknemize geçiş yapılır. Mürettebatımızın karşılama sırasında güleryüzle sundukları ikramlarıyla son derece memnun kalacağınızı ve kendinizi çok şanslı hissedeceğinize emin olabilirsiniz . Tekne, tur detayları ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra kabinlere yerleşim için yönlendirme yapılır. İlk gece ortak karara bağlı olarak Bodrum limanında yada yakın bir koyda geceleme yapılır. 
2.Gün 
Kahvaltı bitiminde Ege ile Akdeniz'i birleştiren Gökova körfezinde seyir başlar. Karşı yakada bulunan Knidos günün ilk durak noktası olacaktır. 4-5 farklı çağdan esinlenerek gelişen Knidos, antikçağda Afrodit kültürü ile meşhur olmuştur. Öğle yemeği ve yüzme molası burada yapılacaktır. Gün bitimi kuzey rüzgarına kapalı, geceleme için ideal bir nokta olan Datça'nın cennet koylarından olan Kargı koyuna geçiş yapılır. Akşam yemeği ve konaklama burada yapılacaktır. 
3.Gün
Kahvaltı öncesi rahat bir seyir için Datça'ya hareket edilir. Kahvaltı sonrası, öğle sıcağından etkilenmeden doğal güzelliği ve iklimiyle meşhur kentimizde kısa bir yürüyüş yapılır. Öğle yemeği, yüzme ve dinlenmenin ardından Hisarönü körfezine yakın olan Symi adasına yolculuk başlar. Kıyı boyunca hayallerinizin alamadığı güzellikler, ölümsüz anlar yaratmak için telefonlarınızın şarjlarını önceden doldurmanızı tavsiyemiz olacaktır. Sünger avcılığı ve tekne yapımı ile ünlü olan Symi adası, 12 adaların içinde 3. sırada yer almaktadır. Geçmiş yıllarda favori bir konumda olması sebebiyle işgal durumu çok olduğu için inşası eski halini kaybetmiştir. Fakat yerleşlik halk hem el emeği dekorasyonlarıyla hemde güzeleryüzlü misafirperverlikleriyle tekrar ayağa kaldırmışlardır. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılacaktır. Dileyen yolcularımız kısa kara turları yapabilme imkanına sahiptir. 
4.Gün
Enfes bir kahvaltı sonrası adanın batı tarafında bulunan Başmelek Mihail kilisesi ziyaret edilir. Türk karasularına dönmeden önce yüzme molası için Aziz Yorgos koyuna geçilir. Prosedür gereği türk sularına geçiş yapıldığında Bozburun liman başkanlığına evrak girişi yapılır. Öğle yemeğinin ardından Hisarönü körfezinin kıyı şeridinde uzanan bir seyir ile Selimiye'ye demir atılır. Yüzme, eğlence, akşam yemeği ve konaklama burada olacaktır. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği hazırlanana kadar Selimiye köyünde yürüyüş yapabilirler. 
5.Gün 
Öğleden önce minyatür görümü olan Bencik koyuna geçilir. Bencik Datça yarımadasının en dar kısmındadır. Büyüleyici doğal güzelliği ile öğle yemeğinden sonra kumsal keyfi için gözlerden saklı Çiftlik koyuna (Aktur) demir atılır. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılacaktır.
6.Gün
Boğazın en batı tarafında yer alan Palamut Bükü ne demirlemek için seyir başlar. Palamut bükü berrak suyu, iri bademleri ile meşhur bir yöredir. Mavi yolculuk sevenlerin en uğrak noktası olarak bilinir. Akşam saatlerine doğru Gökova körfezine çıkılır ve ideal bir seçim olan Mersincik Koyuna demir atılır. Gün batımı, dinlenme ve huzur dolu akşam sefasını doyasıya burada yaşayabilirsiniz. 
7.Gün
Sabahın sakin sularında çam ağaçlarıyla çevrili Kisebükü kahvaltı için güzel bir seçim olacaktır. Kıyı şeridini takip ederek öğle yemeği ve güneşlenme için Orak Adası ziyaret edilecektir. Gün batımı yaklaştığında ortak isteğe ve hava şartlarına bağlı olarak Bodrum Limanı yada Adaboğazı koyuna geçiş yapılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılacaktır. 
8.Gün
Doyumsuz, hatıralarla dolu bir haftanın ve son bir kahvaltının ardından tekneden ayrılış için hazırlık yapılır. 

(Tur resimleri kısmından tekneye ait görsellere ulaşabilirsiniz.)

FİYAT DETAYLARI
•Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.
•Tek kişi farkı (Single Supplement) %70
•Turlarımızda çocuk indirimi uygulanmaz. 8 yaşından küçük çocuklar tekneye kabul edilmez.

FİYATA DAHİL OLANLAR
• Tam pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı (kek-bisküvi servisi) ve akşam yemeği.

• Tur boyunca çay, kahve, su, kola, diğer gazlı içecekler, bira ve şarap 

• Alkollü içecek servisi 12.00 ile 24.00 arasında bira ve şarap

• Liman masrafları ve çıkış işlemleri.
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acente masrafları.
• Palamar ücretleri.
• Mürettebat servisi.
• Kullanma suyu.
• Dizel ve benzin giderleri.
• Temiz nevresim ve banyo havlularının temini (Plaj havlusu dâhil değildir)
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske, palet, şnorkel olta takımları vb.)
• Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.)

• Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
• Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar. 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR
• Her şey dahil konsepti dışında tekne barından alınan tüm alkollü içecekler.
• Tur güzergâhındaki müze girişleri ve opsiyonel kara turları.
• Havaalanı transferleri. 

VİZE İŞLEMLERİ

Türk vatandaşların schengen vizesi alınması, pasaportlarının da en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Vize size en yakın Yunan Konsolosluğundan alınmaktadır. 2 adet fotoğraf başvuru formu ve gelir belgeleyen bir yazı ile konsolosluğa müracaat edilir.

Yunanistan Konsolosluğu Bodrum Şubesinden detaylı bilgi alabilirsiniz 0252 313 05 10 - 0252 313 05 20.Kabin Kiralama Detayları ;

Kabin turlarında uygulanan fiyatlar iki kişilik kabinde tek kişi fiyatlarıdır ve EURO bazındadır. Kabinde tek kişi kalmak isteyen misafirlerimiz % 70 fiyat farkı ödemesi gerekmektedir. Aile turu kabin kiralama programında ( ebebeynleri ile aynı kamarada kalmak şartı ile) 4-12 yaş arası çocuklar için % 50 ücret uygulanır. Standart, klimalı, lüks, Yunan Adaları kabin kiralamalarında 12 yaş altı çocuklar tura kabul edilmez. Yunan Adaları kabin kiralama programında yurt dışı çıkış harçları ve vize işlemleri giderleri misafirlerimizce karşılanır.

 

 

Mavi Tur Talep Formu