• Bodrum - Kos - Leros - Patmos - Lipsi - Kalymnos - Bodrum (Klimalı teknelerle) Kuzey Mavi Tur

  • € 575

    3.741TL

Tur Fiyatları

Mayis
575 Euro

Haziran
690 Euro

Temmuz
840 Euro

Agustos
975 Euro

Eylül
840 Euro

Ekim
575 Euro

Tur Programi Hakkinda

BODRUM – KUZEY ONİKİ ADALAR - BODRUM

Tekne Tipi : Geleneksel Ahşap Gulet

Süreç: 7 Gece – 8 Gün

Depar Günü: Cumartesi

Tekneye Biniş: Bodrum Limanı

Biniş Saati 15:30 dan sonra

Tekneden İniş: Bodrum Limanı

İniş Saati Kahvaltıdan sonra 10:30’dan once

Opsiyonel Kara Turları:Patmos Aziz John manastırı, Türk hamamı

Depar günleri: Cumartesi

Not: Bodrum çıkışlı Yunan Adaları programları dönüşümlü olarak haftalık periyotta sırayla çıkmaktadır.

 

1. Gün: BODRUM

Bodrum Limanı'nda teknelerinize saat 15.30’dan itibaren yerleşebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de birçok gösteri ve konserlerde Bodrum’daki sanatseverlere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Kurtarıcı Sen Peter (St. Peter) Kalesi'dir. Ortaçağlara dayanan tarihiyle dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir.

2. Gün: KOS ( İSTANKÖY )

Kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir.Gümrük işlemleri tamamlandıktansonraKos Adası'na hareket edilir. Antik Dünya'nın en iyi bilinen sağlık merkezi olan Asklepion buradadır, ayrıca tıbbın babası olarak kabul edilen Hippokrates'in doğum yeridir. Bütün Doğu Akdeniz'de sağlık problemi olanlar, Kos Adası'nda tedavi edilirdi. On iki Adaların (Dodecanese Islands ) en büyük 2. adası olan İstanköy yumuşak bir iklime sahiptir ve çok bereketli toprakları vardır. Adada 560 yaşında yaşlı bir ağaç, 211 yıllık eski bir çeşme ve 290 km. uzunluğunda bir plaj vardır. Limana çok yakın olan Lambi Plajı'nda kısa bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Kos, en iyi gece hayatına sahip adalardan birisidir. Nafklirou adı verilen barlar sokağı oldukça kalabalık, canlı ve renkli bir sokaktır.

3. Gün: PSERİMOS – LEROS

Sabah erken saatlerde kahvaltı ve yüzme molası için Psimeros Adası’na doğru yola çıkılır. Daha sonra güzel bir ada olan Leros’ a hareket edilir. Leros; derin yarları, birçok koy ve köyü ile dağlık, yeşil bir adadır. Xerokampos' da öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Lakki Limanı veya doğudaki Agia Yat Limanı’na giriş yapılır. Adanın merkezi olan Platonos’ u dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçeleri eşliğinde gezebilirsiniz. Platanos’ tan 300 basamak çıkarak Leros Kalesi’ni görebilirsiniz! Kiralayacağınız bir bisikletle veya yaya olarak adayı keşfe çıkabilirsiniz.

4. Gün: PATMOS

Erken saatlerde Patmos Adası’ na doğru hareket edilir. Ada çevresindeki müsait koylardan birinde yüzme molası verilir. Patmos büyük bir ada değildir, ama en iyi bilinen Yunan Adaları’ndan birisidir. Aziz John İncil’in son bölümünü bu adada yazmıştır, bu nedenle Patmos bazen Ege’ nin Kudüs’ü olarak tanınır. Şehir merkezine hâkim bir tepedeki Aziz John Manastırı, Kariye (Chora) Köyü ve aslında bütün ada adeta inanç ve bağlılığın sembolü gibidir. Mitolojiye göre Patmos, Zeus’un avcılık ve genç kadınların tanrıçası olan kızı Artemis’e hediyesidir. Antik dönemde Artemis’e ibadet ediliyordu ve Aziz John Manastırı onun tapınağı üzerine inşa edilmiştir. Kahvaltıdan sonra manastırlara doğru bir gezi yapılabilir. Akşam yemeği ve geceleme Patmos Adası’ nda yapılacaktır.

5. Gün: LİPSİ

Lipsi Adası’na hareket edilir. Lipsi’ nin önündeki küçük adalardan herhangi birinde yüzme molası verilir. Lipsi’ de Platis Giolis gibi birçok kristal mavisi sulara sahip, kumlu plajlar mevcuttur. Beyaz evleri, birçok kafeterya, taverna ve restoranların bulunduğu güzel bir meydanı olan şehir merkezi, adada bulunan küçük doğal limanda yer almaktadır. Adada bulunan Catopanaghia ( 7. yy ) ve Panopanaghia ( 15. yy ) kiliseleri görülmeye değerdir.

6. Gün : KALİMNOS (KİLİMLİ)

Adanın çevresinde güzel bir koyda yüzme molası verilir.Öğleden sonra adanın merkezi olan Pothia Limanı’ na girilir. Adalı halkı yüzyıllardır geçimini süngercilikle sağlamıştır. Bu adada Massouri, Mirties ve Vlyhadia gibi güzel plajlar bulunmaktadır.

7. Gün: KARAİNCİR – BODRUM

Bodrum’ a dönerken Karaincir’ de yüzme molası verilir. Türkiye’ye dönüş Bodrum Limanı aracılığıyla olacaktır. Akşam yemeği ve son geceleme Bodrum Limanı’nda yapılır.

8. Gün: BODRUM

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

Ece Yatçılık,deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

TÜM PROGRAMLAR İÇİN FİYAT DETAYLARI

·Fiyatlamada müşteri giriş günü esas alınırve TCMB döviz alış kurundan faturalama yapılır.

·Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.

·Tek kişi farkı (Single Supplement) % 70

·Hiçbir turda çocuk indirimi uygulanmaz. 12 yaşından küçük çocuklar tekneye kabul edilmez.

 

FİYATA DÂHİL OLANLAR

·Tam pansiyon konaklama: kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği

·Liman masrafları ve çıkış işlemleri.

·Seyir belgesive gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları

·Palamar ücretleri

·Mürettebat servisi

·Kullanma suyu

·Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir.

·Temiz nevresim ve banyo havlularının temini (Deniz havlusu temin edilmez.)

·Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske, palet, snorkel olta takımları vb.)

·Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz).

·K.D.V.

·Yunan Adaları programlarında;

o Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.

o Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar.

 

FİYATLARA DÂHİL OLMAYANLAR:

·Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında yat barından satın alınır.

·Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları.

·Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak bastı ücretleri..

·Havalanı transferleri.

 

VİZE İŞLEMLERİ:

Türk vatandaşların shengen vizesi alınması, pasaportlarının da en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Vize size en yakın Yunan Konsolosluğundan alınmaktadır. 2 adet fotoğraf başvuru formu ve gelir belgeleyen bir yazı ile konsolosluğa müracaat edilir.

Yunanistan Konsolosluğu Bodrum Şubesinden detaylı bilgi alabilirsiniz: 0252 313 05 10 - 0252 313 05 20.

 

Kabin Kiralama Detayları ;

Kabin turlarında uygulanan fiyatlar iki kişilik kabinde tek kişi fiyatlarıdır ve EURO bazındadır. Kabinde tek kişi kalmak isteyen misafirlerimiz % 70 fiyat farkı ödemesi gerekmektedir. Aile turu kabin kiralama programında ( ebebeynleri ile aynı kamarada kalmak şartı ile) 4-12 yaş arası çocuklar için % 50 ücret uygulanır. Standart, klimalı, lüks, Yunan Adaları kabin kiralamalarında 12 yaş altı çocuklar tura kabul edilmez. Yunan Adaları kabin kiralama programında yurt dışı çıkış harçları ve vize işlemleri giderleri misafirlerimizce karşılanır.

 

Fiyata Dahil Olanlar

  • Teknede tam pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı öğle yemeği beş çayı ve akşam yemek servisleri ), teknede kullanma suyu, mazot, güverte ekipmanları liman bağlama ve çıkış masrafları yat sigortası fiyatlara dahildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Tekne barından temin edilen tüm alkollü, alkolsüz sıcak, soğuk içecekler. Hava alanı ulaşımları ve kabin turu esnasında çıkılan kara turları. Misafirlerimiz içeceklerini teknelerimizin barından uygun fiyata temin edebilirler.

Yunan Adaları için Vize İşlemleri

  • Yurt dışı mavi tur programları için Türk vatandaşların Shengen vizesi alınması, pasaportlarının da en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Vize size en yakın Yunan Konsolosluğundan alınmaktadır. 2 adet fotoğraf başvuru formu ve gelir belgeleyen bir yazı ile konsolosluğa müracaat edilir. Gerek duyduğunuz taktirde Ece Yachting bu konuda sizleri ilgili firmalara yönlendirecek ve işlemlerinizin kolaylaştırılmasını sağlayacaktır.

REZERVASYON ve ÖDEME

  • Rezervasyon telefon, faks ya da e-mail yolu ile satış departmanımız tarafından yapılır. Rezervasyon da toplam ücretin % 50 si banka havalesi ile tahsil edilir ve konfirme posta,faks veya e-mail yolu ile yapılır. Kalan tutar tur başlangıcından önce tahsil edilir.   Kaptan gerekli gördü hallerde emniyetli bir seyir için rota ve zamanlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.   Yukarıdaki Linklere tıklayarak kabin kiralama programlarımız hakkında detaylı bilgelere ulaşabilirsiniz.

 

Mavi Tur Talep Formu