• Bodrum - Kos - Leros - Patmos - Lipsi - Kalymnos - Bodrum (Klimalı teknelerle) Kuzey Mavi Tur

  • € 0

    0TL

Tur Fiyatları

Mayis
0 Euro

Haziran
0 Euro

Temmuz
0 Euro

Agustos
0 Euro

Eylül
0 Euro

Ekim
0 Euro

Tur Programi Hakkinda

BODRUM – KUZEY ONİKİ ADALAR - BODRUM

Tekne Tipi : Geleneksel Ahşap Gulet

Süreç: 7 Gece – 8 Gün

Depar Günü: Pazartesi

Tekneye Biniş: Bodrum Limanı

Biniş Saati 15:30 dan sonra

Tekneden İniş: Bodrum Limanı

İniş Saati Kahvaltıdan sonra 10:30’dan once

Opsiyonel Kara Turları:Patmos Aziz John manastırı, Türk hamamı

Depar günleri: Pazartesi

Not: Bodrum çıkışlı Yunan Adaları programları dönüşümlü olarak haftalık periyotta sırayla çıkmaktadır.

 

1. Gün: BODRUM

15:30 itibari ile Bodrum Limanında bulunan teknenize giriş yapabilirsiniz. İlk gece akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanında olacaktır. Arzu eden yolcularımız Bodrum un tarihi kalıntılarına ve Kale önünde bulunan çarşısına göz atabilirler.

2. Gün: KOS ( İSTANKÖY )

Kahvaltı sonrası tekne ve tur içeriği hakkında bilgiler verilir. Bu arada Gümrük işleri yapılır, gerekli kontrollerden sonra  Kos Adası'na seyir başlar. Bütün Doğu Akdeniz kısmında sağlık sorunu olanlar buraya gönderilir ve Kos Adası'nda tedavisi yapılırdı. On iki Adaların (Dodecanese Islands) en büyük 2. adası olan diğer adı ile İstanköy sakin ve verimli bir doğaya sahiptir. Adada bir çok akılda kalıcak ve görülmesi gereken doğa harikası kalıntılar mevcuttur. Örneğin; 560 yaşında yaşlı bir ağaç, 211 yıllık eski bir çeşme ve 290 km. uzunluğunda bir plaj gibi. Lambi plaj severler için Limana çok yakın olması ile avantaj sağlar.Ayrıca Kos, en iyi gece hayatına Nafklirou sokağı ve mekanları ile ev sahipliği yapar. 

3. Gün: PSERİMOS – LEROS

Sabah sakin sularda kahvaltı ve yüzme molası için Psimeros Adası’na demir alınır. Sonrasında Leros'a geçilir. Leros; dağlık yeşillikleri ve köyleri ile bilinen bir yerdir. Öğle yemeği ve yüzme molası Xerokampos' da yapıldıktan sonra akşam yemeği ve geceleme için hava şartlarına göre Lakki Limanı veya doğudaki Agia Yat Limanı’na giriş yapılır. Adanın merkezi Platonos olup dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçeleri kente farklı bir büyü katmıştır. Platanos’ tan Leros Kalesi’ni görmek isteyen yolcularımız 300 basamak çıkarak bunu yapabilirler. Yürümek istemeyen misafirlerimiz ise bisiklet kiralama yapabilirler.

4. Gün: PATMOS

Erken saatlerde Patmos Adası’ na doğru hareket edilir. Hava şartlarına göre Patmos adasının çevresindeki müsait koylardan birinde yüzme molası verilir. Patmos büyük bir konuma sahip değildir fakat en çok akıllarda kalan Yunan Adaları’ndan birisidir. Aziz John İncil’in son bölümünü burada oluşturmuştur. Bu nedenle Patmos bazen Ege’ nin Kudüs’ü olarak tanınır. Kahvaltıdan sonrası tarihi kalıntılar ziyaret edilebilir. Tüm gün, akşam yemeği ve geceleme Patmos Adası ve çevresinde yapılacaktır.

5. Gün: LİPSİ

Lipsi Adası’na doğru seyire devam edilir. Lipsi’ nin çevresindeki küçük adalardan herhangi birinde yüzme molası için duraklanır. Lipsi’ de Platis Giolis gibi birçok berrak sulara sahip, kumlu plajlar mevcuttur. Taverna ve restoranların, bir çok kafeteryası ve tek renk beyaz evlerin bulunduğu güzel bir alanı olan çarşısı, adada bulunan küçük doğal limanda yer almaktadır. Günümüz şehrin plajları ve keyifli suları ile geçecektir ve akşam yemeği, geceleme Lipsi adasında olacaktır.

6. Gün : KALİMNOS (KİLİMLİ)

Kalimnos çevresinde Hava şartlarına göre uygun güzel bir koyda yüzme molası verilir. Öğle sonrası adanın merkezi Pothia Limanı geçilir. Yerli halk geçimini yıllardır Sürgecilikle sağlayabilmektedir. Plaj alternatifleri olarak Massouri, Mirties ve Vlyhadia isimli yerler bulunmaktadır. Haftanın verdiği yorgunluğu burada fazlasıyla atabilirsiniz. 

7. Gün: KARAİNCİR – BODRUM

Geri dönüş seyrimiz sırasında Karaincir’ de yüzme için mola verilir. Türkiye’ye dönüş öncelikli gümrük işlemleri ve Bodrum merkez de akşam yemeği, son geceleme ile son bulacaktır.

8. Gün: BODRUM

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

Ece Yatçılık,deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

TÜM PROGRAMLAR İÇİN FİYAT DETAYLARI

·Fiyatlamada müşteri giriş günü esas alınırve TCMB döviz alış kurundan faturalama yapılır.

·Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.

·Tek kişi farkı (Single Supplement) % 70

·Hiçbir turda çocuk indirimi uygulanmaz. 12 yaşından küçük çocuklar tekneye kabul edilmez.

 

 

Fiyata Dahil Olanlar

·Tam pansiyon konaklama: kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği

·Liman masrafları ve çıkış işlemleri.

·Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları

·Palamar ücretleri

·Mürettebat servisi

·Kullanma suyu

·Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir.

·Temiz nevresim ve banyo havlularının temini (Deniz havlusu temin edilmez.)

·Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske, palet, snorkel olta takımları vb.)

·Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz).

·K.D.V.

·Yunan Adaları programlarında;

o Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.

o Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar.

Fiyata Dahil Olmayanlar

·Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında yat barından satın alınır.

·Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları.

·Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak bastı ücretleri..

·Havalanı transferleri.

Yunan Adaları için Vize İşlemleri

  • Yurt dışı mavi tur programları için Türk vatandaşların Shengen vizesi alınması, pasaportlarının da en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Vize size en yakın Yunan Konsolosluğundan alınmaktadır. 2 adet fotoğraf başvuru formu ve gelir belgeleyen bir yazı ile konsolosluğa müracaat edilir. Gerek duyduğunuz taktirde Ece Yachting bu konuda sizleri ilgili firmalara yönlendirecek ve işlemlerinizin kolaylaştırılmasını sağlayacaktır.

REZERVASYON ve ÖDEME

  • Rezervasyon telefon, faks ya da e-mail yolu ile satış departmanımız tarafından yapılır. Rezervasyon da toplam ücretin % 50 si banka havalesi ile tahsil edilir ve konfirme posta,faks veya e-mail yolu ile yapılır. Kalan tutar tur başlangıcından önce tahsil edilir. Kaptan gerekli gördü hallerde emniyetli bir seyir için rota ve zamanlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yukarıdaki Linklere tıklayarak kabin kiralama programlarımız hakkında detaylı bilgelere ulaşabilirsiniz.

 
Kabin Kiralama Detayları ;

Kabin turlarında uygulanan fiyatlar iki kişilik kabinde tek kişi fiyatlarıdır ve EURO bazındadır. Kabinde tek kişi kalmak isteyen misafirlerimiz % 70 fiyat farkı ödemesi gerekmektedir. Aile turu kabin kiralama programında ( ebebeynleri ile aynı kamarada kalmak şartı ile) 4-12 yaş arası çocuklar için % 50 ücret uygulanır. Standart, klimalı, lüks, Yunan Adaları kabin kiralamalarında 12 yaş altı çocuklar tura kabul edilmez. Yunan Adaları kabin kiralama programında yurt dışı çıkış harçları ve vize işlemleri giderleri misafirlerimizce karşılanır.

 

 

Mavi Tur Talep Formu